Nowe „życiówki” tuchowian w półmaratonie!

Jak co roku na rozpoczęcie wiosny w Krakowie odbywa się półmaraton Marzanny. W tym roku była to już XI edycja tych zwodów biegowych. Od kilku edycji w tej imprezie biegowej uczestniczą także zawodnicy z Burzyna: Robert i Jarosław Makowiec, nie inaczej było i teraz. W biegu tym zobaczyliśmy także debiutanta – Tomasza Kawę.

Punktualnie o godz. 11:00 na krakowskich Błoniach, przy pięknej pogodzie, zgromadziło się blisko 2500 zawodników, którzy ruszyli na trasę półmaratonu (21 km 97m). Wśród zawodników z Ukrainy, Rosji, Włoch i oczywiście Polski znaleźli się także Jarek, Robert i Tomasz. Po 1h 8min. 19s na mecie zameldował się zwycięzca biegu Siergiej Okseniuk, drugie i trzecie miejsce zajęli również zawodnicy z Ukrainy. Pierwszym Polakiem był Tomasz Kawik, który zajął czwarte miejsce.
Na wysokim 12 miejscu finiszował Robert Makowiec z czasem 1h 16min. 20s co jest jego nowym rekordem życiowym. Ten wynik dał mu również wysokie 2 miejsce w kategorii wiekowej M-30 na 790 zawodników tej kategorii.
Również Jarek poprawił swój rekord życiowy na tym dystansie o ponad 10 min. i z czasem 1h 22min. 36s zajął wysokie 44 miejsce w klasyfikacji ogólnej. W swojej kategorii wiekowej M-18 zajął wysokie 13 miejsce wśród 454 zawodników, którzy wystartowali w tej kategorii wiekowej. Dla Tomasza Kawy były to pierwsze zawody na dystansie 21 km, w swoim debiucie zajął on 299 miejsce w klasyfikacji Open, a 81 miejsce w M-18. Uzyskał czas 1h 33min. 41s.
Tegoroczną edycję półmaratonu Marzanny ukończyła rekordowa liczba 2461 zawodników. Naszym zawodnikom gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.