Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Nowy plac targowy oficjalnie otwarty

Po niespełna roku powraca handel na mały plac targowy przy rynku w Tuchowie. W czwartek 1 lutego oficjalnie dokonano otwarcia nowej przestrzeni handlowej w Tuchowie.

– Do 2023 roku istniejący plac targowy funkcjonował w niezmienionej formie przez wiele dziesięcioleci. Jego stan techniczny oraz wizualny wywoływał liczne negatywne opinie. Mimo wcześniej podejmowanych prób rewitalizacji tej przestrzeni, dopiero w 2021 roku opracowaliśmy i uzgodniliśmy z Małopolskim Konserwatorem Zabytków dokumentację projektową umożliwiającą budowę nowego obiektu. 30 maja 2022 roku uzyskaliśmy dofinansowanie na ten cel. Dzisiaj 1 lutego 2024 r. przekazujemy mieszkańcom obiekt handlowy, który spełnia wymagania dzisiejszych czasów, obiekt estetyczny i funkcjonalny – powiedziała Magdalena Marszałek, burmistrz Tuchowa.

Na placu targowym dostępnych jest 8 wiat, w których prowadzony jest handel. Całodobowo dostępna jest również nowa toaleta, przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami. Teren placu targowego został wykonany z płyt granitowych. Wybudowano kanalizację, oświetlenie, zagospodarowano tereny zielone.

Plac targowy został zaprojektowany przez Pracownię Projektową Sylwii Madejskiej-Mosor.

Wykonawcą prac była Firma Kipiel S.C.

Koszt zadania wyniósł 1 740 000,00 PLN. Zadanie współfinansowane było z 2 edycji „Polskiego Ładu”.

fot. Wiktor Chrzanowski, Wojciech Kras.