Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Judo – podsumowanie trenera Marka Srebro

W zakończonej OOM, która odbyła się w dniach 26-27 kwietnia 2023 roku w Koszalinie uczestniczyło 20 zawodników z 9 klubów Małopolski, którzy wywalczyli 7 medali. MOSiR Tuchów okazał się najlepszym klubem.

– Złoty medal – Natasza Potok
– Srebrny medal – Nina Potok
(obie wystąpiły w kategorii wagowej 44 kg)

Oprócz medali indywidualnych, dwójka zawodników: Natasza Potok (MOSiR Tuchów) i Michał Florek (Błękitni Tarnów) zostali wypożyczeni do klubu ŻAK Kielce, z którym wywalczyli brązowe medale w zawodach drużynowych MIXED TEAM.

Wyniki pozostałych zawodników MOSiR Tuchów:
– Jakub Nakielny, waga 50 kg – 7 miejsce
– Zuzanna Gawron, waga 48 kg – 12 miejscu
(oboje urodzeni w 2008 roku, a więc jeszcze przez 2 lata będą startować w kategorii juniorów młodszych)

Wracając do naszych medalistek Nataszy i Niny Potok, regulamin OOM dopuszczał do startu w wadze 44kg – 8 najlepszych zawodniczek z Polski wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach międzywojewódzkich i Pucharze Polski. Natasza w eliminacjach OOM wygrała z Martą Simon (Ippon Tychy) i w półfinale z Anną Borowicz (Czarni Bytom). Nina w eliminacjach wygrała z Alicją Uchymiak (Legion Zamość), a w półfinale z Nadią Żak (Budowlani Sosnowiec).

Walkę finałową mogłem oglądać na luzie wiedząc, że mamy już pewne 2 medale. Żaden klub w Polsce nie miał takiego komfortu w żadnej kategorii wagowej, jak MOSiR Tuchów.

Tekst: Marek Srebro