Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Pierwsza porażka Liderek

9 grudnia w hali ZSP w Tuchowie rozegrano III kolejkę PALS, w której UKS Lider ZSP MOSiR Tuchów podejmował drużynę Gwiazd TKKF Pogórze Ciężkowice, ubiegłorocznego wicelidera tych interesujących rozgrywek.

Drużyna Gwiazd to doświadczony zespół, który składa się z zawodniczek studiujących na AWF oraz nauczycielek wychowania fizycznego. Przyjazd tak wymagającego przeciwnika zwiastował ciekawe spotkanie, tym bardziej, że dwa kolejne zwycięstwa w PALS rozbudziły apetyty Liderek na kolejną wygraną.

Pierwszy set nie napawał jednak optymizmem, gdyż tuchowianki wyszły na parkiet mocno stremowane i zanim odnalazły właściwy rytm, było już za późno, aby odrobić stratę punktów.
Drugi set był znacznie ciekawszy: po obu stronach siatki widać było wiele długich wymian piłek i ciekawych akcji. Obydwie drużyny wykazały się dobrą obroną, o czym świadczą długie wymiany piłek. Doświadczenie rywalek i chłodna głowa wzięły gorę w końcówce i w efekcie to one cieszyły się z wygranego drugiego seta.
Trzeci set to „przebudzenie” Liderek: mocne zagrywki poparte silnymi atakami pozwoliły odskoczyć rywalkom na kilka punktów. Druga część seta to pogoń ciężkowianek i w konsekwencji doprowadzenie do remisu końcówce. Ostatnie piłki były najbardziej emocjonujące: długie akcje „punkt za punkt”, ostatnia piłka dla Liderek i nadzieja na końcowy sukces. Czwarty set przebiegał pod kontrolą tuchowianek, które znów odskoczyły rywalkom na kilka punktów. Nie po raz pierwszy okazało się jednak, że siatkówka nie toleruje przestojów. Gdy wydawało się, że o wszystkim zadecyduje tie-break, chwilowa niemoc Liderek spowodowała przegraną i stratę trzech punktów. Obu zespołom za ten mecz należą się słowa pochwały.

Skip to content