Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Piłkarze ręczni rozpoczynają zmagania

W niedzielę, 5 lutego o godz. 16:00 w Skawinie swój pierwszy wyjazdowy mecz w Małopolskiej Lidze Seniorów w Piłce Ręcznej rozegrają zawodnicy Sokoła MOSiR Tuchów. Pierwszym przeciwnikiem będzie zespół MTS Piast Skawina.

Prawda jest taka, że nie mieliśmy dotychczas możliwości zagrania z zespołem ze Skawiny. Mimo zgłoszenia się przez nich do ligi juniorów, nie wystartowali w rozgrywkach wycofując się tuż przed inauguracją. Reasumując – musimy być przygotowani na wszystko – komentuje trener Moździerz.
Jesteśmy dobrej myśli, jednak musimy się liczyć się z faktem, że skawińscy szczypiorniści będą grali u siebie, co wbrew pozorom nie jest bez znaczenia – dodaje jeden z zawodników.

Następnym rywalem, tym razem podejmowanym na hali MOSiR w Tuchowie 12 lutego o godzinie 11:00, będzie zespół KS Wanda Kraków. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na niego wszystkich sympatyków piłki ręcznej!

Sokół MOSiR Tuchów, który po raz pierwszy zagra na tym szczeblu rozgrywek będzie musiał liczyć się z faktem, że rywale są bardziej doświadczeni. Mimo to trzymajmy kciuki za naszych szczypiornistów, którzy bardzo serdecznie dziękują Burmistrzowi Tuchowa za zaakceptowanie inicjatywy drużyny, oraz za znalezienie środków w dobie kryzysu i cięć budżetowych na sponsorowanie udziału w rozgrywkach. Dzięki temu zawodnicy mogą dalej rozwijać swoją pasję jaką jest bez wątpienia piłka ręczna, która staje się w Tuchowie coraz bardziej popularna (choć cały czas ustępuje miejsca rozgrywkom siatkarskim, czy piłkarskim).

Z ostatniego komunikatu Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej dowiadujemy się, że do rozgrywek oprócz zespołów z Tuchowa, Tarnowa, Skawiny, Krakowa, Bochni i Libiąża dołączył zespół z Suchej Beskidzkiej.

Skip to content