Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

poGÓRZE, po lesie!

Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju, Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Gromnik, Burmistrz Tuchowa oraz Dom Kultury w Tuchowie, w związku z przypadającym w tym roku Międzynarodowym Rokiem Lasów organizują dnia 26 czerwca br. wydarzenie promocyjne pod nazwą „Po górze, po lesie”.

Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła rok 2011, Międzynarodowym Rokiem Lasów. Jego główne hasło „Lasy dla ludzi” uświadamia nam, jak ogromne znaczenie mają lasy w życiu każdego z nas. Las łagodzi klimat, daje ludziom na całym świecie drewno, leki i środki do życia.

Naszą imprezą chcemy przypomnieć, jak wiele dziedzin naszego życia związanych jest z lasami i ich dobroczynnym działaniem na środowisko, a więc i na nas wszystkich. Drewno, pod różną postacią, towarzyszy nam wszystkim na co dzień. Chcemy więc pokazać, jak ogromne znaczenie w naszym życiu mają lasy i przyroda.

Podczas imprezy będziemy prezentować zasoby lasu pod różnymi postaciami. Zaplanowano pokazy i konkursy (pilarzy, rzeźbiarzy), będzie można zasmakować regionalnych potraw, obejrzeć wystawy: fotografii, rzeźby, wyrobów drewnianych, pszczelarskich i innych.

Skip to content