Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Pociąg retro w Tuchowie

W sobotę 13 maja 2017 roku zabytkowy pociąg wyruszy na ziemię tarnowską. Przemierzy trasę kolejową z Nowego Sącza przez Bobową, Gromnik, Bogoniowice-Ciężkowice, Tuchów, Łowczówek Pleśna do Tarnowa.

Celem podróży będzie zwiedzanie atrakcji Tarnowa, a także zapoznanie się z atrakcjami i ciekawostkami miast i gmin leżących na trasie przejazdu.

Dodatkową atrakcją, będzie ogólnodostępny przejazd na trasie Tarnów – Tuchów – Tarnów, dzięki któremu każdy zainteresowany będzie mógł odbyć przejażdżkę w wagonach z lat 1920 – 1939.

W programie atrakcji przewidziano również m.in. występy muzyczne w pociągu i na wybranych stacjach, degustację dań kuchni regionalnej, udział grup rekonstrukcji historycznych, a także zwiedzanie Izby Tradycji Kolejarzy Węzła Sądeckiego.

Projekt „Małopolskie szlaki turystyki kolejowej” ma na celu promocję atrakcji turystycznych oraz dziedzictwa historii kolei w Małopolsce i obejmuje przejazdy historycznym taborem kolejowym ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce wraz z atrakcjami na pokładzie pociągów oraz podczas postojów na poszczególnych stacjach i przystankach.
Projekt realizowany jest w oparciu o zasoby Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce oraz najpiękniejsze trasy kolejowe Małopolski, ze szczególnym uwzględnieniem odcinka dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej przebiegającym na terenie województwa małopolskiego, w tym uznawanej za jedną z najpiękniejszych w Polsce i w Europie ponad 130-letniej trasy Chabówka – Nowy Sącz.

Skład pociągu zestawiony z parowozu Ty42-107 z 1946 roku oraz wagonów typu Bi z lat 1925-1930 oraz Bhuxz z 1939 roku – taboru z kolekcji Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce.

Zapraszamy wszystkich chętnych do przybycia na małopolskie stacje kolejowe w tym dniu i obejrzenia zabytkowego parowozu i wagonów oraz na przejażdżkę na trasie Tarnów – Tuchów – Tarnów.

Rozkład jazdy pociągu historycznego:

TRZY POSTOJE POCIĄGU RETRO W TUCHOWIE
I przyjazd z Nowego Sącza godz.11:51, odjazd do Tarnowa godz.12:26
II przyjazd z Tarnowa godz.14:49, odjazd do Tarnowa godz.15:10
III przyjazd z Tarnowa godz.17:17, odjazd do Nowego Sącza godz.17:37

Kurs ogólnodostępny do Tuchowa: Tarnów odjazd 14:03, Łowczówek Pleśna 14:19, Tuchów przyjazd 14:49. Odjazd z Tuchowa 15:10, Łowczówek Pleśna 15:38, Tarnów przyjazd 15:54. Bilety będą dostępne tylko u obsługi pociągu.

Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” jest realizowany przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei przy wsparciu finansowym województwa małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. „Małopolska gościnna”. Partnerem strategicznym wydarzenia jest PKP CARGO S.A.

Fot. Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei
Źródło: Krzysztof Jasiński

Skip to content