Sukces SP Łowczów w mistrzostwach Małopolski

Otwarte mistrzostwa Małopolski w szachach do lat 7 odbyły się tradycyjnie w Przebieczanach. Na uroczystość otwarcia przybył m.in. prezes Małopolskiego Związku Szachowego – Jan Kusina.

Mistrzostwa rozegrano w dwóch grupach:
A – dla chłopców urodzonych w 2007 r. i młodszych,
B – dla dziewcząt urodzonych w 2007 r. i młodszych.

Grano systemem szwajcarskim 7 rund oraz tempem gry 15 minut na partię dla zawodnika.
W klasyfikacji drużynowej chłopców sklasyfikowano 24 drużyny. Wygrał MKS MOS Wieliczka 17 pkt. wyprzedzając SP Przebieczany z 16,5 pkt., zaś trzecie miejsce zajęła drużyna SP Łowczów (Radosław Kruczek, Jakub Golonka, Mateusz Papiernik, Patryk Papiernik) z 15,5 pkt!

Ponadto w klasyfikacji indywidualnej do lat 6, czyli chłopców urodzonych w 2008 r. i młodszych uczeń SP Łowczów – Radosław Kruczek zdobył brązowy medal!
W grupie B sklasyfikowano 20 zespołów. Zwyciężył LUKKS Kielce zdobywając 21,5 pkt. Drugie miejsce zajęła SP Łowczów (Wanessa Sikoń, Amelia Jarek, Magdalena Orczyk) 11,5 pkt., a trzecie Korona Kraków z 7 pkt.

Najlepsi otrzymali puchary i medale, a wszyscy uczestnicy dyplomy, soczki i atrakcyjne nagrody rzeczowe.
W mistrzostwach Małopolski (w różnych kategoriach wiekowych) w ostatnich 5 latach to już piąte i szóste podium w klasyfikacji drużynowej uczniów SP Łowczów.

Opracował: Janusz Poręba