Podsumowanie osiągnięć tuchowskiej sekcji judo

Rok 2022 był niezwykle udany dzięki czwórce zawodników:

1. NATASZA  POTOK (ur. 2007 r.) w tym roku wywalczyła dwa medale w Mistrzostwach Polski – złoto w Młodziczkach i brąz w Juniorkach Młodszych. Ponadto zajęła 5 pierwszych miejsc w pucharach Polski – 1 raz w młodziczkach (rozgrywany był tylko 1 turniej), oraz 4 razy w kategorii juniorek młodszych.

2. NINA  POTOK (ur. 2007 r.) siostra bliźniaczka występująca w tej samej kategorii wagowej do 44 kg, wywalczyła srebrny medal w Mistrzostwach Polski Młodziczek. W pucharach Polski zajęła 3 miejsce w młodziczkach oraz 2 i 3 miejsca w juniorkach młodszych.

3. FILIP  WANTUCH (ur. 2004 r.) – brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów.

4. JAKUB  NAKIELNY (ur. 2008 r.) – brązowy medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodzików oraz brązowy medal w Pucharze Polski Młodzików.

22 medale (10 złotych, 2 srebrne,10 brązowych) wywalczyli również w zawodach międzywojewódzkich i międzynarodowych zawodnicy I grupy: Zuzanna Gawron, Ewelina Burza, Kornelia Ciszek, Hubert Gut, Nataniel Sajdak, Tomasz Dziga, oraz II grupy: Bartosz Banach, Hubert Chrupek, Kacper Bator, Milena Kowalska, Maja Wesołowska, Adam Łątka.

Czwórka najbardziej utytułowanych zawodników została doceniona i nagrodzona przez sponsorów:
Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Wojciech Skruch – Prezes Spółki „Dorzecze Białej”, Robert, Emil, Jarosław Osika – „Rojar”, Michał Pitala, Piotr Zgórski – Z.M. „Amigos”, Andrzej Potok – „U.S.T.”,  Maciej Kędzior, Tomasz Kłósek – „Kosta”, Janusz Grzenia, Janusz Nowak, Wiesław Wróbel – „DH Trójka”,  Sajdak S.j. – Zakład Rzeźniczo Wędliniarski,  Wojciech Kras – Restauracja „Strych”,  Ewa i Andrzej Więcek – Piekarnia „Starostka”,  Wojciech, Bogdan Wąs – „Wojmar Profit”,  Agnieszka i Krzysztof Gawron „Auto – Serwis Gawron S.C”,  Piotr Salwa – „Salwa Sport”, Waldemar Dziga.