Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Podwójne „złoto” Nataszy Potok

Wspaniałym sukcesem zakończył się start trójki podopiecznych Marka Srebro w Pucharze Polski Baltic Cup w Judo rozegranym w dniach od 3 do 5 czerwca 2022 roku w Gdyni. Bliźniaczki Natasza i Nina Potok (2007 r.) oraz Jakub Nakielny (2008 r.), reprezentując MOSiR Tuchów powrócili z medalami.

W zawodach z obsadą międzynarodową uczestniczyło 997 zawodników ze 172 klubów, walcząc w 5 kategoriach wiekowych. Nina, Natasza i Kuba zgłoszeni byli w kategorii młodziczek(ów) – U16, rocznik 2007-2008. Zawody odbyły się w sobotę, a ponadto dziewczęta walczyły również w niedzielę – w kategorii juniorek młodszych U18 (2005-2006). Natasza stoczyła w sobotnich zawodach 4 walki, wygrywając w finale z Roksaną Czerwińską z UKS Warszawa. Nina po wygranych 2 walkach eliminacyjnych, o wejście do finału przegrywa z  R. Czerwińską i w walce o brąz wygrała z Amelią Glijer z UKS Kraków.

Kuba podobnie wygrywa 2 walki eliminacyjne, przegrywa z Janem Kolondrą (Sparta Skoczów), późniejszym zwycięzcą kategorii do 50 kg i w walce o brązowy medal wygrywa z Maksymilianem Kłoszewskim (Ikizama Warszawa).

W niedzielnym turnieju juniorek młodszych Natasza (44 kg) ponownie zdobywa złoty medal, wygrywając wszystkie swoje walki, w tym z rozstawioną z nr 1 Oliwią Kożuch z Czarnych Bytom.

Nina przegrywa swoje walki tylko ze swoją siostrą i Oliwią Kożuch, wygrywa pojedynek o brąz z Klaudią Borowiec (Juvenia Wrocław). Mimo startu tylko w dwóch kategoriach wiekowych, w łącznej punktacji 5 kategorii MOSiR Tuchów sklasyfikowany został na wysokim 14 miejscu.

Skip to content