Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Pogórzańska Drużynowa Liga Szachowa Powiatu Tarnowskiego 2018

9 grudnia w Domu Kultury w Burzynie został rozegrany szachowy turniej o puchar dyrektora MOSiR w Tuchowie w ramach V edycji Pogórzańskiej Drużynowej Ligi Szachowej Powiatu Tarnowskiego.

Był to finałowy, ósmy turniej tegorocznej ligi. Poprzednie zawody odbyły się w Łęgu Tarnowskim, Rzuchowej, Pleśnej, Tarnowie, Żabnie, Lisiej Górze oraz Woli Rzędzińskiej. W 2018 roku uczestniczyło niemal 30 czteroosobowych drużyn czyli ponad 100 szachistów na stu lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. W klasyfikacji generalnej mistrzami poszczególnych szachownic zostali: Wojciech Płaneta z Tarnowa, Jerzy Sowiński z Pleśnej, Jan Pradel z Siedlisk, Marek Chyc z Tarnowa. W klasyfikacji juniorskiej mistrzem został Jakub Wąs z Tuchowa.

Klasyfikacja – najlepsza dziesiątka PDLSzPT 2018
1. GRUPA AZOTY TARNÓW – 79 punktów
2. KANA TARNÓW – 78
3. LISY PÓŁNOCY LISIA GÓRA – 72
4. GOLDENY PLEŚNA – 65
5. THE REDS WOLA RADŁOWSKA – 59
6. DOLINA BIAŁEJ TUCHÓW – 58
7. MOSiR TUCHÓW – 46
8. STRUSINIANKA TARNÓW – 45
9. TEAM SZACH SIEDLISKA – 44
10. SZKOŁA RZUCHOWA – 43

Sponsorami turnieju byli: MOSiR Tuchów, Dom Kultury w Tuchowie, Piekarnia Ewa Więcek Tuchów, Zakład Mięsny „Sajdak” Tuchów, BAR Smaczny Kęs Ewa Kruczek Zabłędza.

Dziękujemy sponsorom, szachistom oraz opiekunom juniorskich drużyn. Sędzią zawodów był Czesław Markiewicz i Kinga Gąciarz Wójcik. VI edycję PDLSzPT 2019 rozpoczynamy 3 lutego w Łęgu Tarnowskim. Zapraszamy czteroosobowe drużyny bez względu na wiek, płeć, kategorię szachową, przynależność klubową, status amatora czy profesjonalisty. Na każdym z ośmiu turniejów do zdobycia są puchary, medale i dyplomy.

Fotografie i tekst przygotował Roman Kawa.

Skip to content