Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Pracowity dla Tuchovii rok 2011

Zespół Tuchovii przygotowuje się do rundy wiosennej, a ponieważ zajmuje wysoką lokatę w tabeli, to coraz częściej mówi się o szansach na awans. Poniżej przedstawiamy sprawozdanie klubu za rok 2011.

Sprawozdanie za rok 2011 MKS Tuchovia Tuchów
tuchovia Począwszy od stycznia 2011 r. prowadzone były treningi i szkolenia 3-4 razy w tygodniu, zarówno na obiektach własnych, jak i z wykorzystaniem hali MOSiR, LO oraz ZSP. Trenowało łącznie 6 sekcji piłki nożnej, w tym drużyny:
– seniorów,
– rezerw seniorów,
– juniorów starszych,
– juniorów młodszych
– trampkarzy starszych
– trampkarzy młodszych.
Zajęcia prowadziła wykwalifikowana kadra szkoleniowa w pełni angażująca się w swoją pracę, zapewniając tym samym podnoszenie umiejętności swoim podopiecznym. Młodzież i starsi zawodnicy chętnie i licznie uczestniczyli w prowadzonych zajęciach/treningach – uzyskano naprawdę zadowalającą frekwencję. W okresie zimowym reprezentanci naszego klubu z sukcesami uczestniczyli w organizowanych turniejach halowych, mi.n. w V Turnieju Piłki Nożnej im. Kazimierza Ropskiego, VIII Turnieju Piłki Nożnej Seniorów im. Zbigniewa Gałka w Ciężkowicach, Halowym Turnieju Piłki Nożnej Juniorów o Puchar Burmistrza Tuchowa, czy zwycięskim Turnieju Juniorów na „Orliku” w Pleśnej. W ramach przygotowań do rozgrywek ligowych drużyny rozegrały szereg spotkań kontrolnych.

26 marca 2011 r. rozpoczęły się rozgrywki ligowe rundy rewanżowej sezonu 2010/2011. W okresie od 26.03.2011–18.06.2011 nasze drużyny uczestniczyły w rozgrywkach ligowych i pucharowych. Zorganizowano i rozegrano ponad 80 spotkań, w tym połowę na obiektach w Tuchowie. Zawody sportowe rozgrywane w Tuchowie gromadziły licznie mieszkańców naszego miasta i gminy.
5 czerwca 2011 r. po raz pierwszy w Tuchowie na stadionie MKS zagościła ścianka wspinaczkowa wraz z dwukrotną zdobywczynią Pucharu Świata we wspinaczce sportowej Edytą Ropek. Tuchovia była współorganizatorem zawodów o Pucharu Centrum Zdrowia Tuchów we wspinaczce na czas amatorów, a honorowy patronat nad zawodami objęli Starosta Tarnowski Mieczysław Kras i Burmistrz Tuchowa Mariusz Ryś.
Na Stadionie Miejskim w Tuchowie 18 czerwca 2011 r. odbył się X Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Ministrantów i Lektorów o Puchar Prowincjała Redemptorystów. W turnieju uczestniczyło 18 drużyn, w 3 kategoriach: juniorzy oraz trampkarze starsi i młodsi. Koordynatorem i głównym organizatorem turnieju był proboszcz parafii NNMP w Tuchowie o. Eugeniusz Leśniak CSsR.
Byliśmy także współorganizatorami XI Igrzysk Sportowo-Rekreacyjnych Zrzeszenia LZS w dniu 25 czerwca 2011 r.
Wspaniała postawa naszych zawodników i praca szkoleniowców zaprocentowała awansami. Pierwsza drużyna powróciła do grona czwartoligowców, a rezerwy uzyskały awans do klasy A. Drużyna trampkarzy starszych uzyskała awans do I ligii. Juniorzy młodsi po raz pierwszy w historii klubu uzyskali awans do ligi międzywojewódzkiej, która jest najwyższym poziomem w tej grupie wiekowej.

Przerwa wakacyjna trwała od 26.06.2011 r. do 16.07.2011 r.
2.07.2011 Seniorzy Tuchovii uczestniczyli w imprezie charytatywno-rozrywkowej ”Dzień Bobra” w Bobrownikach Małych, z której dochód przeznaczony był dla chorego dziecka.
16.07.2011 r. drużyna seniorów wzięła udział w turnieju na „Orliku” z okazji Dnia Szerzyn, zostały wznowione treningi przez wszystkie sekcje. Rozpoczęto przygotowania do nowego sezonu 2011/2012 poprzez szkolenie, treningi oraz organizację spotkań kontrolnych.
Dzięki Burmistrzowi Tuchowa, w sierpniu, na stadionie przy Żeromskiego powstała długo oczekiwana trybuna na 260 miejsc oraz 100 pojedynczych siedzisk.
13.08.2011 r. drużyna seniorów, meczem na własnym stadionie, rozpoczęła nowy sezon 2011/2012 w IV lidze małopolskiej. Kolejno rozgrywki ligowe zaczynały pozostałe sekcje naszego klubu.
13.08.2011 – 11.11.2011r. rozegrano kolejnych 80 spotkań (6 sekcji) – zawody w Tuchowie i na terenie woj. małopolskiego.
Ogromnym sukcesem zakończył się występ tuchowskich piłkarzy w Finale Ogólnopolskiego Turnieju „Mała Piłkarska Kadra Czeka”, który odbył się w Opolu w dniach 20-23 października 2011 r. Nasza drużyna zajęła II miejsce.
24 listopada 2011 r. w Krakowie odbył się Wojewódzki Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców (ur. 1997-1998) o Puchar Przewodniczącego Małopolskiego Zrzeszenia LZS. W finałowym turnieju uczestniczyły 4 drużyny, a nasz powiat reprezentował zespół MKS Tuchovia i okazał się najlepszy.
Przez cały okres dla zawodników naszego klubu zabezpieczono niezbędny sprzęt sportowy, posiłki regeneracyjne oraz wodę mineralną. Zabezpieczono transport na mecze wyjazdowe, ubezpieczenie uczestników zawodów, apteczkę oraz opiekę lekarską.

Obecnie IV ligowa drużyna Tuchovii zajmuje 2 miejsce w tabeli ligowej, mając na koncie taką samą ilość punktów jak lider z Bochni. Przed naszą drużyną niepowtarzalna szansa na historyczny awans do III ligi. Wszystko to dzięki wsparciu i wzorowej współpracy z Urzędem Miejskim, zaangażowaniu prezesa Gerarda Kwieka, działaczy, sponsorów, trenerów i samych zawodników. Serdeczne podziękowanie dla Wiktora Chrzanowskiego za wykonanie profesjonalnej sesji zdjęciowej dla zawodników, z której zdjęcia posłużyły do wykonania kalendarza na rok 2012. Sam kalendarz nie powstałby, gdyby nie pomoc i zaangażowanie Jarka Mirka.
Dziękujemy wszystkim serdecznie i liczymy na dalsze wsparcie i pomoc.
Wszystkich naszych kibiców i sympatyków zapraszamy na stadion już wiosną – start ligi 24 marca.

Dodajmy, że Miejski Klub Sportowy Tuchovia to największe stowarzyszenie nie tylko na terenie miasta i gminy Tuchów, ale i na terenie powiatu tarnowskiego. Skupia wokół siebie zarówno największą ilość zawodników, trenerów i działaczy, ale także jest najaktywniejszym stowarzyszeniem w regionie. Młodzi ludzie spotykają się 3 razy w tygodniu na zajęciach, a następnie w weekend (czasem także w tygodniu) rozgrywają mecze. Warto zaangażować się w rozwój tego zasłużonego klubu, poświęcając mu trochę swojego wolnego czasu.

MKS Tuchovia jest organizacją pożytku publicznego (OPP), przekaż 1% podatku dla Tuchovii (KRS 0000038749).

W imieniu zawodników i Zarządu MKS Tuchovia
Dariusz Moździerz – sekretarz MKS Tuchovia

Skip to content