Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Puchar Polski w Piasecznie

2 marca 2024 roku w Piasecznie, rozegrano Puchar Polski Juniorów i Juniorek Młodszych (rocznik 2007-2009), w którym startowało 517 zawodników i zawodniczek ze 120 polskich klubów. Trzy uczestniczące zawodniczki Judo MOSiR Tuchów, uczennice LO Tuchów, wywalczyły 2 medale.

Dla trenera Marka Srebro, zawody miały dwa oblicza – smutną i radosną.

Zuzia Gawron (2008 r.) w kategorii wagowej 52 kg, w pierwszej walce przed czasem, rzutem na ippon pokonała zawodniczkę Wybrzeża Gdańsk. W drugim pojedynku z zawodniczką Akademii Judo Rzeszów, w połowie walki doznała kontuzji i niestety musiała zejść z maty pokonana.

Dwie kolejne nasze zawodniczki, faworytki kategorii 44 kg nie zawiodły. Zarówno Natasza i Nina Potok w drodze do finału pokonały swoje rywalki w walkach eliminacyjnych i półfinałowych. W finale, po 4 minutach regulaminowego czasu był remis i dopiero w dogrywce Natasza została ogłoszona zwyciężczynią. Bliźniaczki, zdobywając złoty i srebrny medal uzyskały bezpośrednią kwalifikację do Mistrzostw Polski. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbędzie się w Trzebnicy, w dniach 26-28 kwietnia br.

Warto dodać, że 42 kluby ze 120 wywalczyły medale w tych zawodach, a Judo MOSiR Tuchów sklasyfikowano na wysokim 6 miejscu (jest to najlepszy wynik z pośród startujących klubów Małopolski).

Szanse na start w olimpiadzie ma jeszcze nieobecna w Piasecznie Kornelia Ciszek (70 kg), która weźmie udział 10.03.2024 r. w Bytomiu w dodatkowych eliminacjach międzywojewódzkich do O.O.M.

Życzymy Kornelii awansu, a Zuzi szybkiego powrotu do zdrowia.

Tekst i zdjęcie: Marek Srebro