Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Rajd uczniów z Dąbrówki Tuchowskiej

Niedawno rozpoczęły się wakacje, okres zabawy i słońca. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowce Tuchowskiej postanowili dobrze go wykorzystać od samego początku. W poniedziałek 2 lipca wraz z opiekunami wyruszyli na dwudniowy rajd do „Filipówki” w Uniszowej. Była to kontynuacja projektu „Młodzi młodym czyli zdrowo na sportowo”.

Dzieci wyruszyły o godzinie 8:00 z Jodłówki Tuchowskiej, dzielnie pokonywały trasę przez Pasmo Brzanki i już po godzinie znalazły się w Uniszowej. Były pod wrażeniem uroku tego miejsca i przyjaznej atmosfery. Po przygotowaniu śniadania i po małym odpoczynku, chętnie zabrały się do pracy. Pomagały w plewieniu roślin, kopaniu ziemniaków, obieraniu groszku. Potem przyszedł czas na kąpiel w basenie i zabawę na placu zabaw. Ci bardziej znużeni pracą i słońcem woleli poleżakować.

Kliknij, aby obejrzeć fotorelację.

Po pysznym obiedzie wszyscy wybrali się na spacer by poznać okolicę. Dzieci odwiedziły dom koła łowieckiego oraz stadninę koni „Galia”. To miejsce spodobało się dzieciom najbardziej, mogły zobaczyć rożne rasy koni, pogłaskać je oraz dowiedzieć się wiele na ich temat. W stadninie znajdowało się wiele starych maszyn i narzędzi rolniczych. Niektóre dzieci widziały je po raz pierwszy w życiu.

Zmęczone i podekscytowane dzieci wróciły do „Filipówki”, gdzie czekały na nie lody. Następnie rozegrano mecz piłki nożnej. Pod wieczór dzieciaki zasiadły wokół ogniska i zajadały się chrupiącymi kiełbaskami.

Na koniec przyszedł czas na najbardziej oczekiwaną część wycieczki – zabawę taneczną. Uczniowie ładnie ubrani, uczesani i pomalowani tańczyli w rytm dyskotekowych piosenek. Następny dzień upłynął równie ciekawie. Po południu po swoje pociechy przyjechali rodzice i zabrali je do domu. Wszyscy bardzo dobrze wspominają pobyt w Uniszowej i już planują kolejną wyprawę.

Skip to content