Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Recital fortepianowy Kai Kosowskiej

Społeczne Ognisko Muzyczne w Tuchowie zaprasza na recital fortepianowy KAI KOSOWSKIEJ, który odbędzie się w tuchowskich Domu Kultury, w środę 10 października o godz. 17:00.

Kaja Kosowska – młoda utalentowana pianistka , absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 7 lat w Szkole Muzycznej I stopnia im. Włodzimierza Dolańskiego w Krakowie, oraz Szkole Muzycznej im. Janiny Garści w Chrzanowie pod kierunkiem Wiesławy Pławskiej. Kolejny etap to Szkoła Muzyczna II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu. Stypendystka Prezesa Rady Ministrów, wyróżniona w konkursie im. Ludwika Stefańskiego w Płocku w 2001r. Pierwszy koncert z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej zagrała w 2004r.
W tym samym roku rozpoczęła studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Raubo.
W czasie studiów Laureatka Estrady Młodych Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku wyróżniona również w konkursie im. Bartoka Kabalewskiego Prokofiewa w Ragussa Ibla na Sycylii.
W sezonie 2008/2009 koncertowała z Orkiestrą Simfonietta Cracovia oraz z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach.
Uczestniczka licznych kursów mistrzowskich pod kierunkiem takich postaci jak Lee-Kum-Sing, Dang-Thai-Son, Irina Rumianceva, Anna Malikowa, Andrzej Jasiński, Katarzyna Popowa-Zydroń, Adam Wodnicki, Anthony Spiri, Aleksiej Orloviecki. W sezonie 2011/2012 koncertowała w Filharmonii Świętokrzyskiej. Jej repertuar tak solowy i kameralny zawiera wiele arcydzieł XIX i XX wieku.
W roku 2012 ukończyła kompozycję w klasie prof. Eugeniusza Knapika oraz rozpoczęła studia doktoranckie pod kierunkiem prof. Wojciecha Świtały w macierzystej uczelni.

Skip to content