Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Rejonowe Igrzyska LZS

W sobotę (16.VII) na stadionie Tuchovii odbędą się V Rejonowe Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe. Patronat nad nimi objął senator RP Józef Sztorc.

Organizatorami zawodów, w których udział wezmą zawodniczki i zawodnicy (urodzeni w roku 1987 i starsi) z powiatów bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego, są: Małopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Krakowie oraz Okręgowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Tarnowie.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych dyscyplinach zakwalifikują się do Małopolskiego Finału Igrzysk, który rozegrany zostanie w sobotę 30 lipca w Mikołajowicach. Oprócz triumfatorów z Tuchowa wystartują w nim również najlepsi uczestnicy rejonowych Igrzysk z Nowego Sącza, Oświęcimia i Krakowa.

Program, rozpoczynających się o godz. 11 tuchowskich zawodów, obejmuje osiem dyscyplin: piłkę nożną pięcioosobową, siatkówkę oraz koszykówkę kobiet i mężczyzn (we wszystkich przypadkach drużyny składają się z trzech osób), rzut piłką do kosza kobiet i mężczyzn oraz trójbój dla władz samorządowych. W tej ostatniej konkurencji startować będą zespoły złożone z trzech zawodników: pracownika samorządowego, radnego oraz członka Prezydium Rady Wojewódzkiej LZS. Rywalizować będą one w rzutach lotką do tarczy, rzutach piłką do kosza oraz strzałach piłką do bramki.

(STM)

Skip to content