Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Rekordowa edycja halowych zawodów MDP w Tuchowie

Po raz piąty w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tuchowie rywalizowali druhowie z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych prowadzonych przez ochotnicze straże pożarne z terenu gminy Tuchów. W tym roku na starcie stanęła rekordowa liczba 73 zawodników reprezentujących 10 z 11 jednostek zlokalizowanych na terenie gminy.

Okres zimowy to czas, kiedy trudniej zadbać o sprawność fizyczną i angażować do pracy w remizie młodzież, dlatego przed pięcioma laty Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Tuchowie po raz pierwszy zorganizował gminne halowe zawody sprawnościowe dla członków MDP z gminy Tuchów. Pomysł oraz forma zawodów okazały się na tyle atrakcyjne, że w tym roku odbyła się już piąta edycja zawodów, które na stałe trafiły do kalendarza tuchowskich imprez i są jedyną tego typu imprezą w powiecie tarnowskim.

W niedzielne (19.03) popołudnie, punktualnie o godzinie 14:00 kierownicy wprowadzili swoje drużyny na parkiet hali MOSiR-u, gdzie zastępca burmistrza Tuchowa – Kazimierz Kurczab oficjalnie rozpoczął tegoroczne zmagania.

Uczestnicy mieli do pokonania tor sprawnościowy z przygotowanymi przez organizatorów zadaniami sportowo-pożarniczymi. W pierwszej serii wystartowali wszyscy zawodnicy a do drugiej serii awansowało 10 najlepszych druhów z każdej kategorii. Podobnie jak w poprzednich edycjach rywalizacja była bardzo zacięta o czym świadczy fakt, że w dwóch kategoriach niezbędne okazało się przeprowadzenie dogrywki aby wyłonić zwycięzców i ich miejsca na podium.

Gdy zawodnicy oczekiwali na oficjalne ogłoszenie wyników, na parkiecie swoje umiejętności taneczne zaprezentowali młodzi druhowie z OSP w Mesznej Opackiej.

W podsumowaniu oraz zakończeniu zawodów udział wzięli m.in: przewodniczący Rady Miejskiej w Tuchowie – Ryszard Wrona, zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej w Tuchowie a zarazem zastępca przewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie – Jerzy Odroniec, prezes ZOG ZOSP RP w Tuchowie – Mieczysław Kras, przewodniczący Komisji Rewizyjnej ZOP ZOSP RP w Tarnowie – Andrzej Witek, członek Komisji ds. Młodzieży przy ZOP ZOSP RP w Tarnowie – Bernadeta Knapik. Zaproszeni goście wręczyli puchary i dyplomy najlepszym trzem zawodnikom w każdej z kategorii oraz upominki, które otrzymał każdy ze startujących.

Zawody zostały przeprowadzone pod czujnym okiem komisji sędziowskiej, w skład której weszli: druh Wiesław Siedlik (Ryglice) oraz druh Grzegorz Dłuski (Szerzyny).

Wyniki „V GMINNYCH HALOWYCH ZAWODÓW SPRAWNOŚCIOWYCH MDP” przedstawiają się następująco:

KATEGORIA I (dziewczęta rocznik 1999-2002)
I miejsce – Karolina MARKOWICZ (OSP Dąbrówka Tuchowska)
II miejsce – Beata BARTKIEWICZ (OSP Tuchów)
III miejsce – Anna WĄS (OSP Tuchów)

KATEGORIA II (chłopcy rocznik 1999-2002)
I miejsce – Konrad MAREK (OSP Dąbrówka Tuchowska)
II miejsce – Marcin GRZYBEK (OSP Siedliska)
III miejsce – Dominik KWAŚNY (OSP Tuchów)

KATEGORIA III (dziewczęta rocznik 2003-2007)
I miejsce – Nikoletta DAMIAN (OSP Meszna Opacka)
II miejsce – Agnieszka WOŁKOWICZ (OSP Łowczów)
III miejsce – Angelika PUDŁO (OSP Meszna Opacka)

KATEGORIA IV (chłopcy rocznik 2003-2007)
I miejsce – Jakub MAREK (OSP Dąbrówka Tuchowska)
II miejsce – Kamil SMOŁA (OSP Meszna Opacka)
III miejsce – Mateusz ŚWIEGODA (OSP Burzyn)

Tytuł: „NAJSPRAWNIEJSZA MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA POŻARNICZA 2017 ROKU” – OSP Dąbrówka Tuchowska

Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Tuchowie oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tuchowie i Ochotnicza Straż Pożarna w Tuchowie.

Skip to content