Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Sianko na stół wigilijny po raz trzeci

W miniony weekend (19-20.12) tuchowski rynek ponownie ożył za sprawą m.in. naszych strażaków. Tegoroczna akcja połączona została z kiermaszem „Żeby Betlejem zaczęło się w Tuchowie” i jak się okazało był to kolejny „strzał w dziesiątkę”.

Kiermasz przygotowany przez Fundację Dzieło Miłosierdzia im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy kupując ozdoby świąteczne wspierali w ten sposób działalność fundacji. Zarówno akcja rozdawania sianka jak i kiermasz odbyły się pod patronatem burmistrza Tuchowa – Adama Drogosia.

Gdy trzy lata temu po raz pierwszy pojawiliśmy się na płycie tuchowskiego rynku z siankiem, zapewne mało kto spodziewał się, że akcja ta na stałe zagości w kalendarzu tuchowskich imprez. Byli też tacy, którzy z ironią i złośliwymi komentarzami typu: „jeszcze tego brakowało, żeby straż siano rozdawała …” oceniali nasz pomysł.

Po trzech latach akcji, która z roku na rok wzbogacana jest o dodatkowe elementy i atrakcje, trudno sobie wyobrazić tuchowski rynek w ostatni grudniowy weekend przed Wigilią bez świątecznych piosenek i sianka, które wbrew pojawiającym się plotkom, rozdajemy zupełnie ZA DARMO. Można? … a niby dlaczego nie?

Zaangażowanie od pierwszej edycji, członków naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz strażaków z Jednostki Operacyjno-Technicznej sprawiło, że z roku na rok coraz więcej „porcji” sianka trafia do mieszkańców. W tym roku w akcję zaangażowanych było 17 druhów a do mieszkańców, w ciągu dwóch dni, trafiło prawie 1500 „porcji”. W sobotnie przedpołudnie dodatkowo na najmłodszych, którzy odwiedzali tuchowski rynek czekała słodka niespodzianka. Piękna słoneczna pogoda, chociaż bardziej pasująca do świąt wielkanocnych niż tych grudniowych, również pozytywnie zaskoczyła i w ten sposób wspomogła sobotnio-niedzielną akcję.

Słowa podziękowania kierujemy do osób zaangażowanych w kiermasz Fundacji Dzieło Miłosierdzia im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego za wspaniałą współpracę oraz miło spędzone wspólne chwile. Dziękujemy też wszystkim, którzy w miniony weekend odwiedzili tuchowski rynek, zakupili ozdoby oraz skorzystali z naszej propozycji i zabrali do swego domu sianko. Szczególnie serdecznie dziękujemy tym, od których otrzymaliśmy tyle ciepłych słów i życzeń świąteczno-noworocznych, które oczywiście odwzajemniamy. Sianko, rozdawane w tym roku przez naszych druhów przekazał nieodpłatnie pan Jacek Tyrka z Piotrkowic, któremu również dziękujemy za pomoc.

Dziękując za wspólnie spędzony przedświąteczny weekend i życząc Wesołych Świąt serdecznie zapraszamy już za rok.

Skip to content