Siatkarskie derby dla Tuchowa!

Tuchowski parkiet pozostaje nadal niezdobyty w obecnym sezonie. Dopisała publiczność i seniorzy Sokoła odwdzięczyli się zwycięstwem 3:1 z zaprzyjaźnionym teamem z Ciężkowic. Derby mają swój ładunek emocjonalny i różne wyniki padały w historii wzajemnych pojedynków. W tym meczu tuchowianie okazali się drużyną lepszą.

Co prawda małą wpadkę „zaliczyli” w trzecim – przegranym do 22 – secie ale pozostałe odsłony zdecydowanie wygrali. Stawka meczu i nietypowa godzina rozgrywania przeszkadzały zawodnikom w odpowiedniej koncentracji i „wejściu w mecz”. Szybciej zmobilizowali się gracze z Tuchowa i swobodnie wygrali pierwszego seta do 16-tu. Drugi set przypominał poprzedni i kończy się zwycięstwem gospodarzy do 20. Trzeba obiektywnie przyznać, że goście z Ciężkowic popełniali masę prostych błędów. Trzeci set okazał się najbardziej widowiskowym. Goście po zwycięstwie w tym secie „wrócili” do gry.
Podrażnieni przegraną zawodnicy „Sokoła” zabierają się do solidnej gry już od samego początku czwartego seta. Wrzucają „drugi bieg” i bez problemu wygrywają do 12. Mecz efektownym atakiem ze środka kończy Michał Zych.
Zwycięstwo cieszy, tak samo 3 pkt i możliwość zaprezentowania się na parkiecie nie tylko podstawowych zawodników, ale czekających na swoją szansę Maćka Żyrkowskiego, Radka Płowieckiego i Krystiana Hadasa.

SOKÓŁ Tuchów: Jacek Waśko, Michał Zych, Robert Płowiecki, Łukasz Jurek, Grzegorz Barnaś, Łukasz Patyk, Kamil Kurczab – libero, oraz Radosław Płowiecki, Adrian Sawicki, Maciek Żyrkowski, Krystian Hadas, Tomasz Drogoś.