Siatkarze lepsi w derbach

Po porażce w inauguracji sezonu z MKS Tarnovią zespół Fan Sokół Tuchów pokonał w wyjazdowym, derbowym meczu UKS Grom Gromnik 3:2 (25:19, 22:25, 23:25, 25:15, 15:11).

Po łatwo wygranym pierwszym secie nastąpiło rozluźnienie w szeregach tuchowian i robi się remis 1:1.
To jednak nie koniec kłopotów … Czym bliżej końca kolejnego seta, tym większe zdenerwowanie, brak koncentracji. Sokół przegrywa już 1:2. Robi się niezbyt ciekawie.
W czwartym secie „Sokoły” rozbijają gospodarzy do 15. Wszystko „zagrało”, było przyjęcie, blok i atak.
Tie-break. Set prawdy. Goście na fali po dobrym poprzednim secie. Jednak zaczyna się źle dziać i gospodarze prowadzą 7:3. Jednak na tym ich gra się kończy i na parkiecie do końca dominują już zawodnicy z Tuchowa.

Sokół Tuchów: Michał Zych, Karol Kita, Łukasz Jurek, Szary Józef, Maciej Żyrkowski, Płowiecki Robert oraz Grzegorz Barnaś, Tomasz Drogoś – libero, Klaudiusz Paciora, Krystian Hadas, Kamil Wójcik.