Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Siedliski orszak Trzech Króli w drodze do stajenki

6 stycznia słupek rtęci wskazywał na zewnątrz -12 st. C, a dzieci, młodzież i dorośli zmierzali na salę gimnastyczną Zespołu Szkół w Siedliskach. Tam bowiem o godz. 13.30 rozpoczynało się piękne przedsięwzięcie. Sala wypełniała się dziećmi, młodzieżą szkolną, absolwentami, nauczycielami, pracownikami szkoły, zaproszonymi gośćmi, rodzicami, zaprzyjaźnionymi stowarzyszeniami…

I pójdą narody do twojego światła, królowie do blasku twojego wschodu. Podnieś oczy wokoło i popatrz: Ci wszyscy zebrani zdążają do Ciebie. Twoi synowie przychodzą z daleka (…) Zaleje Cię mnogość wielbłądów, dromadery z Madianu i z Elfy. Wszyscy oni przybędą ze Saby, zaofiarują złoto i kadzidło nucąc radośnie hymny na cześć Pana.


Kliknij, aby obejrzeć fotorelację.

Zrobiło się bardzo kolorowo, a wśród morza „koronowanych głów” oczy cieszyły piękne i pomysłowe gwiazdy betlejemskie wykonane przez poszczególne klasy. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Lucyna Jamka witając wszystkich przybyłych, a w szczególności burmistrza Tuchowa Adama Drogosia wraz z małżonką, wiceburmistrza Tuchowa Kazimierza Kurczaba i pozostałych gości. Ks. Jakub odczytał list od prezydenta Andrzeja Dudy i scena na krótko należała do młodych aktorów przedstawiających pierwszą biblijną scenkę rodzajową.

Później uformowany został orszak Trzech Króli i z kolędą na ustach ruszyli w ten siarczysty mróz. Otwierali go chorąży, a za gwiazdą betlejemską podążali: aniołki, pastuszkowie, Trzej Królowie w bryczce konnej, goście, uczniowie, nauczyciele, przedstawiciele stowarzyszenia „Moje Siedlisko” i koła gospodyń wiejskich, którzy animowali śpiew kolęd. Tak dotarli na boisko szkolne przy remizie OSP, gdzie odegrana została druga biblijna scenka, skąd później orszak przywędrował na schody kościoła parafialnego w Siedliskach, by tam uczestniczyć w kulminacyjnej scenie Objawienia Pańskiego. Na zakończenie orszak wszedł do kościoła, by wziąć udział w uroczystej mszy świętej sprawowanej przez ks. Jakuba Kuchtę, uświetnionej udziałem parafialnej orkiestry dętej pod przewodnictwem p. Bogdana Stefana. I tak po raz drugi w Siedliskach odbył się barwny orszak Trzech Króli 2017, a tegoroczne hasło przewodnie brzmiało: „POKÓJ I DOBRO.”

Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyłączyli się do organizacji tego pięknego przedsięwzięcia. Ale przede wszystkim podziękowania należą się organizatorom siedliskiego orszaku Trzech Króli 2017: p. Marzannie Gawron, Annie Ogieli i ks. Jakubowi Kuchcie.

Halina Piotrowska

Skip to content