Srebrny medal Nataszy Potok

Miasto Samorin (Słowacja) w dniach 23-24. marca było miejscem rozegrania Pucharu Europy Kadetek i Kadetów w Judo. Klub Judo MOSiR Tuchów reprezentowały siostry Natasza i Nina Potok w kategorii wagowej do 44 kg, do której zgłoszono 15 zawodniczek z 8 państw.

Nina, tym razem przegrywając przez 3 kary pierwszą walkę z zawodniczką z Kazachstanu, niestety nie zakwalifikowała się do dalszych walk repasażowych.

Natasza, w eliminacjach i ćwierćfinale pokonała zawodniczki ze Słowacji i Bułgarii, a w walce półfinałowej wygrała przed czasem z Rumunką. W finale spotkała się z utytułowaną zawodniczką ze Słowacji, ubiegłoroczną Mistrzynią Europy i Świata Patrycją Tomankovą. Jeszcze tym razem faworytka tej kategorii wagowej odniosła zwycięstwo, a Natasza zdobyła medal srebrny.

Od ubiegłego roku zarówno Natasza jak i Nina startują w Pucharach Europy Kadetek. Natasza ma już w dotychczasowych startach 3 medale (2 brązowe i 1 srebrny), a Nina 1 srebrny. Kolejnym startem bliźniaczek na arenie europejskiej będą zawody w Berlinie, w dniach 12-14 kwietnia.

Tekst: Marek Srebro