Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Sukces OSP Karwodrza w V lidze juniorów

Na rozgrywki V ligi juniorów udały się do Rzezawy trzy zespoły OSP Karwodrza. Jedną drużynę stanowiły 4 osoby. Na pierwszej szachownicy mogła grać osoba mająca 18 lat lub młodsza, na drugiej – 14 lat lub młodsza, na trzeciej – 10 lat lub młodsza, a na czwartej – dziewczyna do 18 lat lub chłopak do 8 lat lub młodszy.

Młodzi szachiści z Karwodrzy trenują szachy zaledwie nieco ponad rok, więc w gronie 26 zespołów pierwsza (najmocniejsza) nasza drużyna została rozstawiona dopiero z numerem 16, zaś pozostałe dwie drużyny z numerami 25 i 26 (czyli jako dwie teoretycznie najsłabsze).

Nasi szachiści nie ulękli się renomowanych drużyn i zawodników, z których wielu grało już na Mistrzostwach Polski i bez kompleksów przystąpili do rywalizacji. Nasze drużyny II i III, choć rozstawione na dwóch ostatnich miejscach startowych, wcale nie przyjęły roli outsajderów i przysłowiowych “chłopców do bicia”, ale dzielnie rywalizowały z drużynami, które miały prawo zakładać łatwe zwycięstwa z nimi.

OSP Karwodrza 3 – (Maciej Stachura, Nikodem Bodzioch, Marcel Szeląg, Aleksandra Sadko) wygrała 2 mecze, 2 zremisowała oraz 3 przegrała, co dało 18 miejsce.

OSP Karwodrza 2 (Bartosz Słowik, Kacper Wiśniowski, Karol Stachura, Magdalena Mikos) zwyciężyła 3 mecze, jeden zremisowała oraz 3 przegrała, plasując się na 15 pozycji.

Ogromną sensacją był występ naszej I drużyny w składzie: Emil Stachura, Krystian Leszkiewicz, Piotr Stachura, Sebastian Bodzioch. Drużyna ta wygrała 5 meczów i 2 przegrała, zajmując w klasyfikacji końcowej 2 miejsce! – czyli 14 pozycji wyżej niż wynikało to z rozstawienia przed turniejem. Nasz zespół zarazem awansował do wojewódzkiego finału Ligi Szkolnej o Puchar Prezesa MZSzach. W finale tym wystąpią najlepsze zespoły z Małopolski, które nie są drużynami klubów sportowych.

Nasi szachiści odnieśli też sukcesy indywidualne. Krystian Leszkiewicz otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika (nieklubowego) grającego na 2 szachownicy. Piotr Stachura był drugi w klasyfikacji na 3 szachownicy. Zarówno Krystian jak i Piotrek wygrali po 6 partii w 7 rundach.

Każdy z naszych zawodników zasługuje na słowa uznania oraz duże brawa. Wszyscy spisali się bardzo dobrze uzyskując oczekiwaną, albo większą ilość punktów, a 2 miejsce I zespołu to wypadkowa pracy wszystkich szachistów i szachistek z Ochotniczej Straży Pożarnej w Karwodrzy. Na fotografii nasi szachiści wraz z Prezes Małopolskiego Związku Szachowego – Panią Kamilą Kałużną.

Skip to content