Sukcesy naszych biegaczy

W sobotę i niedzielę (22 i 23 sierpnia) nasi biegacze startowali w zawodach w Krempnej i Wierzchosławicach. Występy te zakończyły się sukcesami.

W sobotę, 22 sierpnia 2015r. w miejscowości Krempna (Beskid Niski) o godz. 5:00 rano wystartował maraton (40 km) i ultramaraton magurski (80 km). Zawodnik LKS Burzyn Przemysław Bień zmierzył się z 40 km trasą, która wiodła przez Magurski Park Narodowy. Był to dla tego zawodnika przede wszystkim start kontrolny przed uUltramaratonem (64 km) na Festiwalu Biegów w Krynicy, zaplanowanym na 12 września.
Bieg ukończył z bardzo dobrym czasem 3 h : 20 min : 34 sek, co dało mu 2 miejsce (!) w klasyfikacji generalnej na 130 startujących. Jak widać przygotowania do biegu w Krynicy zmierzają w bardzo dobrą stronę i rozbudzają pełen optymizm przed tym startem!

W niedzielne przedpołudnie, 23 sierpnia w Wierzchosławicach odbył się półmaraton organizowany przez firmę Kępa Sport. Trasę tego półmaratonu organizatorzy wytyczyli ścieżkami leśnymi wśród wierzchosławickich stawów, z których pochodzą słynne karpie. Zawodnicy oprócz dystansu półmaratonu (21,98 km) mieli do wyboru dystans krótszy tj. 5 km, sponsorowany przez firmę Kserkom.
W biegu na dystansie półmaratonu wystartowali zawodnicy burzyńskiego klubu (Robert i Jarosław Makowiec). Dla obu zawodników zawody zakończyły się sukcesem. Robert bieg ukończył na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej, ustępując tylko miejsca zwycięzcy Grzegorzowi Czyżowi z Bogumiłowic i Łukaszowi Dulińskiemu z Krakowa.
Jarek natomiast zajął wysokie 6 miejsce w klasyfikacji generalnej, co dało mu 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Zawody ukończyło 173 zawodników. Warto także dodać, że w zawodach tych wystartował Ilya Markov, były rosyjski chodziarz – mistrz Świata i Europy w chodzie na 20 km oraz wicemistrz olimpijski z Atlanty 1996 r. i zajął 8 miejsce w klasyfikacji generalnej. Obecnie Ilya jest trenerem grupy biegowej w Niepołomicach.
Gratulujemy burzyńskim zawodnikom wyników!

Źródło: burzyn.pl