Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Sukcesy w „Koperniku”

Ostatni okres był dla Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Tuchowie był szczególnie udany. Odnotować należy sukcesy zarówno w edukacji jak i sporcie.

Karol Gut oraz Mateusz Niedośpiał z klasy Id zakwalifikowali się do etapu finałowego wojewódzkiego konkursu na referat z zakresu astronomii i astronautyki. Do pierwszego etapu zgłoszono 46 prac, z czego do referowania na Wojewódzkim Seminarium w Krakowie zakwalifikowano 6 prac. Praca Karola dotyczyła astrofotografii amatorskiej, zaś Mateusza była zatytułowana „Astronomia dla każdego”. Serdecznie gratulujemy uczniom oraz dyrektorowi Zbigniewowi Budzikowi, który jest ich opiekunem.
Jeśli chodzi o sukcesy sportowe to dotyczyły one występów w rozgrywkach piłki siatkowej. 25 stycznia odbyły się finały powiatowe w piłce siatkowej dziewcząt. Rozgrywki przeprowadzone zostały w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im.I.J. Paderewskiego w Ciężkowicach. Udział w zawodach brały także szkoły z Wojnicza, Gromnika oraz Ciężkowic. Reprezentacja tuchowskiego liceum zajęła III miejsce.
Uczennice reprezentujące szkołę to: Magdalena Hołda IIc, Anna Kozioł IIc, Monika Mazur IIc, Magdalena Knapik IIc, Klaudia Gut IIc, Klaudia Pomykała IIa, Magdalena Bęben Ic i Paulina Fudala Ic.
Opiekunem drużyny jest Dorota Kajmowicz.

Natomiast drużyna chłopców z liceum zajęła II miejsce na Powiatowych Mistrzostwach w Piłce Siatkowej. Gratulacje dla zespołu oraz opiekuna Andrzeja Moździerza. Skład drużyny: kl. Id: Łukasz Zych, Łukasz Madej, Piotr Kuropatwa, kl. IIIa – Michał Patyk, kl. IIIc – Mateusz Bałut, kl. IIc – Michał Mikosz, kl. IId – Maciej Gwóźdź, Konrad Gawryał, kl. IIa – Miłosz Ślaga, Karol Schabowski.

Skip to content