Szachowe Mistrzostwa Powiatu Tarnowskiego

W dniach 12-13 stycznia 2011 roku w tuchowskim Domu Kultury odbyły się Szachowe Mistrzostwa Powiatu Tarnowskiego. W środę grali uczniowie szkół podstawowych, a we czwartek – gimnazja.

Powiatowe zawody już od kilku lat odbywają się właśnie w Tuchowie. Jak co roku bardzo dobrze zagrali w nich reprezentanci naszej gminy.
W zawodach szkół podstawowych wystąpiło 46 zawodników i zawodniczek. Turniej chłopców wygrał uczeń Szkoły Podstawowej w Łowczowie – Sebastian Surdel. SP Łowczów miała jeszcze dwóch zawodników w ścisłej czołówce. Brązowy medal zdobył Bartłomiej Banek, a Rafał Poręba zajął 4 miejsce. W pierwszej dziesiątce mieliśmy jeszcze trzech zawodników: Albert Surmacz (SP Tuchów) był szósty, Dominik Piątek (SP Piotrkowice) – siódmy, a Michał Kawa (SP Tuchów) – ósmy. Wśród dziewcząt najlepsza (z kompletem punktów) okazała się najmłodsza zawodniczka turnieju – Weronika Poręba ze Szkoły Podstawowej w Łowczowie. Czwarte miejsce zajęła Kinga Sobarnia (SP Łowczów), a siódme – Patrycja Majcher (Siedliska).
W zawodach szkół gimnazjalnych rywalizowały 43 osoby. Turniej dziewcząt zakończył się podwójnym zwycięstwem uczennic Gimnazjum w Jodłówce Tuchowskiej. Złoty medal zdobyła Dominika Wabno, a srebrny – Agata Wabno. Czwarta była Weronika Wiśniowska (Siedliska), a szósta – Aneta Wiatr (Tuchów). Wśród chłopców brązowy medal wywalczył Artur Kępowicz z Gimnazjum w Karwodrzy. Piąte miejsce zajął Bartłomiej Surmacz (Tuchów), a szóste Dariusz Bałut (Karwodrza).