Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Szkoła Podstawowa w Jodłówce z nowymi boiskami sportowymi

Szkoła Podstawowa w Jodłówce Tuchowskiej oraz Dom Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej wzbogaciły się o dwa nowe boiska sportowe. Kompleks obejmuje dwa boiska, jedno wielofunkcyjne i drugie do piłki siatkowej. Inwestycja została sfinansowana dzięki dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz środkom z budżetu Powiatu Tarnowskiego i Gminy Tuchów.

Boisko wielofunkcyjne ma wymiary 44 x 24 m, zaś do siatkówki – 24 x 15 m. Oba posiadają nawierzchnię poliuretanową, która charakteryzuje się dużą wytrzymałością i bardzo dobrymi parametrami użytkowymi. Ponadto przy boiskach zainstalowane zostały ławki i kosze parkowe. Całkowity koszt tego przedsięwzięcia wynosi blisko 700 tys. zł. Połowę tej kwoty Powiat Tarnowski pozyskał z Ministerstwa Sportu i Turystyki, zaś wkład własny do projektu, w ramach którego powstała ta inwestycja, pochodził z budżetu Powiatu Tarnowskiego i Gminy Tuchów – po 175 tys. zł.

Z boisk będą korzystać dzieci i młodzież z DWD, uczniowie Szkoły Podstawowej w Jodłowce Tuchowskiej oraz lokalna społeczność. W okresie wakacyjnym stosowny regulamin daje pierwszeństwo korzystania z tych obiektów instytucji powiatowej, zaś w roku szkolnym pierwszeństwo to będzie po stronie szkoły podstawowej.

Uczestnicy uroczystości złożyli również kwiaty przy miejscu pamięci, poświęconemu Marii Kotulskiej, kierownik szkoły powszechnej w Jodłówce Tuchowskiej, działaczce konspiracyjnej, rozstrzelanej przez gestapo w lutym 1943 roku, obecnie patronce tamtejszej szkoły podstawowej.

fot. Paweł Topolski

Skip to content