Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Szkoły z Tuchowa i Łowczowa najlepsze w powiecie tarnowskim

W czwartek 16 listopada br. w Domu Kultury w Burzynie dyrektor MOSiR Marek Srebro zorganizował wspólnie z sędzią Czesławem Markiewiczem Mistrzostwa Powiatu Tarnowskiego w Szachach Drużynowych. W zawodach uczestniczyło 10 drużyn (7 z gmin z południa i 3 gminy z północy powiatu tarnowskiego).

Każdy zespół liczący czterech zawodników (rocznik 2002-2004) rozegrał 6 rund systemem szwajcarskim (tempo gry 2×15 min.)
Drużyna z Tuchowa w składzie: Weronika Poręba, Ernest Kucharczyk, Krzysztof Skrzyniarz, Nikola Mróz, odniosła 6 zwycięstw i z 12 punktami zajęła pierwsze miejsce. Drugie miejsce z dorobkiem 10 punktów zajęła Szkoła Podstawowa w Szynwałdzie, a trzecie Szkoła Podstawowa w Szerzynach – 6 punktów.

W piątek 17 listopada br. Dom Kultury w Burzynie ponownie gościł najlepszych szachistów powiatu tarnowskiego, tym razem z 11 szkół podstawowych – rocznik 2005 i młodsi.

Szkoła Podstawowa w Łowczowie w składzie: Lena Mróz, Tomasz Bałut, Radosław Kruczek, Kinga Wołkowicz wygrała 5 meczów, 1 remisując i zajęła pierwsze miejsce, wyprzedzając Szkołę Podstawową z Szynwałdu i Lisiej Góry.

Drużyny z rąk dyrektora MOSiR Marka Srebry (fundatora nagród) oraz sędziego Czesława Markiewicza otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy, a zawodnicy trzech najlepszych drużyn odebrali pamiątkowe medale.

Dwie szkoły z gminy Tuchów: z Tuchowa i Łowczowa będą reprezentować nasz powiat w zawodach wojewódzkich.

Skip to content