Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Szlak Tradycyjnego Rzemiosła

Powstał nowy projekt dokumentujący i promujący ginące zawody i tradycyjne rękodzieło: Szlak Tradycyjnego Rzemiosła. Projekt to kolejna ciekawa propozycja turystyczna.

Szlak Tradycyjnego Rzemiosła to pomysł na niekonwencjonalny sposób spędzenia wolnego czasu, na połączenie aktywnego wypoczynku z nauką technik rzemieślniczych, a przede wszystkim zachęta do spotkań z ludźmi, dla których rzemiosło i rękodzieło jest nie tyle zawodem czy hobby, ale pasją i życiem. Podróż Szlakiem jest również okazją do odwiedzenia pięknych i ciekawych miejsc, leżących najczęściej poza głównymi trasami turystycznymi. Szlak prowadzi nas od domu do pracowni twórcy, od warsztatu rzemieślnika do pobliskiej izby regionalnej. Szlak daje możliwość wyboru interesującego regionu, tematyki czy rodzaju aktywności i opracowanie własnej trasy podróżowania.

Szlak jest wciąż otwarty na nowych twórców, miejsca niezwykłe oraz na nowe inicjatywy, dlatego zapraszamy do współpracy lokalnych twórców rzemiosła, którzy chcą współtworzyć i wspierać projekt Szlaku.
Zapraszamy serdecznie do zapoznania sie z projektem na stronie internetowej Szlak Tradycyjnego Rzemiosła Małopolski: www.szlakrzemiosla.pl

Skip to content