Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

TUCHOVINIFEST 2018: zapraszamy w niedzielę do Tuchowa!

Zapoczątkowany w 2016 roku festiwal ma swoją kontynuację również w tym roku! Zapraszamy na III Międzynarodowy Festiwal Wina TUCHOVINIFEST, który odbędzie się w Tuchowie 5 sierpnia 2018 r.

Tuchów i okoliczne gminy oferują jedne z najlepszych warunków do uprawy winorośli w Polsce. Zbocza o nachyleniu południowym i południowo-zachodnim, łagodne wzgórza o wysokości 100-150 m nad dnami dolin oraz odpowiednie warunki klimatyczne – to wszystko powoduje, że okolice Tuchowa są idealne do produkcji wina.

Miasto Tuchów posiada również wieloletnią tradycję współpracy z zagranicznymi miastami bliźniaczymi, których ma aż osiem, w tym m.in. Mikulov – czeską kolebkę winiarstwa.

W niedzielę 5 sierpnia zapraszamy wszystkich miłośników wina oraz pasjonatów enoturystyki do Tuchowa na III Międzynarodowy Festiwal Wina i III Międzynarodowy Konkurs Win.

Bogaty program pozwoli przybliżyć wszystkim tajniki uprawy winorośli i produkcji wina. Będzie to wspaniała okazja do wymiany wiedzy, doświadczeń i wskazówek. Winiarze chętnie podzielą się swoją wiedzą i udzielą porad jak założyć winnicę, pielęgnować ją i na końcu wyprodukować dobre wino.

TUCHOVINIFEST 2018 to nie tylko spotkanie z winem! To również spotkanie z enoturystyką!

Dla miłośników wędrówek przygotowaliśmy trasę turystyczną pt. „Wino z Furmańca”.

🍇START: 5 sierpnia 2018 r., godz. 10:30, rynek w Tuchowie, obok pomnika św. Floriana
🍇Rejestracja uczestników: https://goo.gl/forms/YDjIBFHAfXm7Ao5p2

Kliknij, aby zobaczyć mapę trasy.

W ramach trasy zobaczyć będzie można m.in.: zabytkową aptekę z XIX w.; rokokowy kościół św. Jakuba z XVIII w.; muzeum klasztorne, misyjne oraz bazylikę mniejszą w Tuchowie; jedną z najlepszych w Polsce panoram widokowych ze wzgórza Furmaniec, dwa cmentarze z I wojny światowej. Ostatnim punktem trasy będzie „Winnica Rodziny Steców” w Tuchowie lub inna możliwość to przybycie na III Międzynarodowy Festiwal Wina w Tuchowie.

UWAGA! Dla entuzjastów gier przygotowaliśmy questing, pt. „Furmaniec dobry jak wino”. Przewodnikiem na trasie będzie historyk-regionalista oraz przewodnik, etnograf i fotograf z zamiłowania – Jakub Marek Nowak.

Organizatorzy:
Dom Kultury w Tuchowie
Małopolskie Stowarzyszenie Winiarzy

Skip to content