Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Tuchowskie akcenty tarnowskiego leksykonu sportu

Już niebawem na księgarskim rynku pojawi się publikacja „Tarnowski Sport od A do Ż”, czyli historia i dzień dzisiejszy tarnowskiego sportu ujęte w formie leksykonu.

Autorami książki są dwaj dziennikarze: reporter Gazety Krakowskiej Roman Kieroński i komentator, związany z TVP Sport, Robert Noga. Sportowy leksykon stolicy regionu zawiera także akcenty tuchowskie – Wprawdzie w naszym zamyśle książka poświęcona jest sportowi stricte tarnowskiemu, a nie regionalnemu, ale uznaliśmy, że w leksykonie nie może zabraknąć znakomitych judoków z Tuchowa, którzy od ponad trzydziestu lat bronią dzielnie barw miejscowej filii tarnowskiego Pałacu Młodzieży. Stąd na łamach naszej pracy znaleźć można sporo nazwisk ludzi związanych z tuchowską sekcją, zawodników, którzy zdobywali medale mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych oraz ich wspaniałych szkoleniowców. Zresztą przy powstaniu tej części książki dużą pomocą służył trener Marek Srebro, który pomógł nam w dotarciu do danych o byłych zawodnikach, a także podpowiadał nazwiska, które jego zdaniem w leksykonie powinny się znaleźć. Przy okazji za tą pomoc serdecznie mu dziękujemy. Mam nadzieję, że książka spotka się z ciepłym przyjęciem także w Tuchowie – mówi jeden z autorów Robert Noga.
Uroczysta promocja „Tarnowskiego Sportu od A do Ż” odbędzie się 15 grudnia w hotelu „Bristol” w Tarnowie, a dzień później książka trafi do księgarń. Starannie wydana praca zawiera prawie 1294 hasła i biogramy oraz 446 fotografii. Może być znakomitym prezentem gwiazdkowym dla każdego sympatyka sportu.

Skip to content