Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Turniej judo w Tuchowie

7 maja br. w hali MOSiR w Tuchowie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Młodzików, Młodziczek i Dzieci w Judo. W zawodach wzięło udział 171 zawodników z 24 klubów z woj. małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, śląskiego oraz słowacka drużyna z Bardejova.

W imieniu organizatorów, pełniący funkcję sędziego głównego Marek Srebro przywitał zawodników, trenerów i zaproszonych gości w osobach: Adam Drogoś – burmistrz Tuchowa, Jerzy Odroniec – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Tuchowie, Sabina Bajda – wiceprezes KOZ Judo, Marek Małek – wiceprzewodniczący MSZS, Bogusław Kocik – komisarz zawodów.


Kliknij, aby obejrzeć fotorelację Macieja Maziarki.

Po oficjalnym otwarciu turnieju przez burmistrza Tuchowa wystąpił zespół taneczny pod kierunkiem Łucji Wróbel – „Studio Tańca w Tuchowie”. Od godziny 12.30 do 16.00 na czterech polach walk toczyły się pojedynki dzieci (rocznik 2004 i młodsi) oraz młodzików i młodziczek (rocznik 2002-2003) w 40 kategoriach wagowych.

Doskonale w tych zawodach zaprezentowali się tuchowscy judocy, wychowankowie trenerów Marka Srebro i Krzysztofa Guta zdobywając 10 medali (5 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe).
W kategorii wiekowej dzieci mistrzami województwa zostali: Nina Potok (27 kg), Nicoletta Zduń (36 kg), Filip Wantuch (36 kg). Drugie lokaty wywalczyli Natasza Potok (27 kg), Michał Dudek (33 kg), a trzecie Julia Piątek (27 kg).

W drużynowej punktacji klubowej ekipa Sokoła Tuchów zajęła wysokie drugie miejsce.
1. UKS JUDO WOLBROM
2. UKS SOKÓŁ TUCHÓW
3. MOSiR BOCHNIA
4. IS WIERZCHOSŁAWICE
5. TS WISŁA KRAKÓW

W kategorii młodzików mistrzami Małopolski zostali: Natalia Wzorek (52 kg) – najlepsza zawodniczka turnieju, Dominik Świderski (+81 kg). Srebrny medal wywalczył Hubert Starzyk (66 kg), a brązowy Rafał Schabowski. Natalia Wzorek w walce finałowej pokonała efektownym rzutem na ippon aktualną srebrną medalistkę Mistrzostw Polski Młodziczek Oliwię Sochę z Wolbromia.

Punktacja drużynowa młodzików i młodziczek:
1. TS Wisła Kraków
2. MOSiR Bochnia
3. MKS PM Tarnów (4 zawodników z Tuchowa i 2 z Tarnowa)
4. UKS Judo Wolbrom
5. IS Wierzchosławice

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wagowych otrzymali pamiątkowe statuetki, medale złote srebrne i brązowe oraz upominki rzeczowe i dyplomy. Pięć najlepszych drużyn w grupie wiekowej młodzików i dzieci otrzymało okazałe puchary i dyplomy.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom i tuchowskim firmom za pomoc w przygotowaniu wspaniale zorganizowanych zawodów, bo tak właśnie ocenili ją uczestniczący trenerzy, zawodnicy
i sędziowie. Lista sponsorów wywieszona została w hali MOSiR w Tuchowie.

Skip to content