Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Turniej LSO w Ryglicach

2 grudnia w Ryglicach rozegrano XI Dekanalny Turniej Halowej Piłki Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza. Był to turniej eliminacyjny do zawodów ogólnopolskich w Rzeszowie 1-2 maja 2018 r.

W zawodach uczestniczyło 15 drużyn z dekanatu tuchowskiego, to jest około 100 aspirantów, ministrantów i lektorów w trzech kategoriach wiekowych.

W kategorii ministrantów młodszych zwyciężyła drużyna z parafii Zalasowa. Drugie miejsce zdobył zespół z parafii św. Jakuba w Tuchowie, a trzecie Joniny. Królem strzelców został Karol Jantoń, zdobywca 6 bramek, a najlepszym bramkarzem Jakub Jantoń z Tuchowa. W kategorii ministrantów starszych wygrała Zalasowa przed Ryglicami i Siedliskami.

Najlepszym strzelcem został Tomasz Magdziarczyk z Zalasowej, zdobywca 11 bramek, natomiast najlepszym bramkarzem okazał się Kacper Gacek ze Siedlisk.
Wśród lektorów zwyciężyła również Zalasowa przed Buchcicami i parafią św. Jakuba w Tuchowie. Królem strzelców został Sebastian Stepek z Zalasowej z 4 bramkami, a najlepszym bramkarzem Dawid Nalepka z Tuchowa. Drużyny z Zalasowej awansowały do turnieju rejonowego w Ciężkowicach.

Organizatorem turnieju był duszpasterz dekanalny ks. Tomasz Święs z Ryglic. Serdeczne podziękowania kierujemy do dyrektor Szkoły Podstawowej w Ryglicach pani Agaty Sus za wynajęcie hali sportowej.

Roman Kawa
fot. ks. Tomasz Święs

Skip to content