Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Udane rozpoczęcie nowego sezonu w judo

Po dwumiesięcznej przerwie startowej, 17 lutego 2024 roku w Rybniku, odbył się Otwarty Puchar Polski Juniorek i Juniorów (roczniki 2004-2006), w którym prawo startu mieli również kadeci (2007-2009). Nasz klub Judo MOSIR Tuchów reprezentowała kadetka Natasza Potok (2007), która wystąpiła w wyższej kategorii wagowej do 48 kg (9 zawodniczek).

W pierwszej walce eliminacyjnej Natasza pokonała przed czasem rozstawioną z nr 1 zawodniczkę GKS Czarni Bytom Oliwię Kożuch (2005), rzucając ją na waza-arii i następnie na ippon. Niestety, w drugiej półfinałowej przegrała z zawodniczką AZS UW Warszawa Roksaną Czerwińską-Kowar (2007). W pojedynku o brązowy medal zmierzyła się z rozstawioną z nr 2 Natalią Galicką (2005), reprezentującą klub Ukemi Wolbrom. Natasza zwyciężyła i zajęła ostatecznie III miejsce,

Za dwa tygodnie w Piasecznie odbędzie się Puchar Polski Kadetów. Do startu w tych zawodach przygotowują się oprócz wspomnianej Nataszy (44 kg), jej siostra Nina Potok (44 kg), Kornelia Ciszek (70 kg) i Zuzanna Gawron (52 kg). Zawodnicy i zawodniczki, którzy uplasują się na medalowych pozycjach w Piasecznie, kwalifikują się bezpośrednio do Mistrzostw Polski Kadetów (O.O.M.). Pozostali wezmą jeszcze udział w eliminacjach międzywojewódzkich do O.O.M. Liczę na kolejne medalowe rezultaty.

Tekst i fot. Marek Srebro