Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Udany start tuchowskich „szczypiornistów”

Podopieczni trenera Andrzeja Moździerza miniony weekend w pełni mogą zaliczyć do udanych. Na własnej hali zawodnicy Sokoła MOSiR Tuchów dwukrotnie podejmowali przyjezdny zespół Krakowiaka Kraków przebywający na zgrupowaniu w Tuchowie.

Trener Andrzej Moździerz W ramach Małopolskiej Ligi Juniorów na hali MOSiR miejscowi dwukrotnie pokonali przyjezdnych z Krakowa. Zacięty sobotni mecz, w którym kilkukrotnie przejmowana była inicjatywa gry, oraz napięta i nerwowa końcówka pozwoliła jednak zwycięsko zakończyć rywalizację, w której gospodarze okazali się lepsi wygrywając 29:27.
W drugim, niedzielnym meczu, po raz kolejny lepszy okazał się tuchowski zespół pokonując Krakowiaka 36:30. Mimo wygranej, która cieszy, gra gospodarzy pozostawiała wiele do życzenia. Jednak, aby ta dyscyplina mogła w Tuchowie się nadal rozwijać młodzi piłkarze muszą mieć motywację, choćby w postaci kibiców, którzy przychodzą na ich mecze i dopingują ich. Tego niestety w ten weekend zabrakło.

Skład zespołu w weekendowych meczach: bramkarze – Krzysztof Mężyk, Marcin Czuba; zawodnicy z pola – Sławomir Starzyk, Artur Augustyn, Mateusz Kras, Kamil Zając, Jakub Nosek, Piotr Kapłon, Tomasz Patyk, Grzegorz Sarad, Maciej Grzebień, Piotr Salwa, Dariusz Piwko, Dariusz Głąb.

Sokół MOSiR Tuchów aktualnie, po 2 wygranych meczach, z dorobkiem 4 punktów i bilansem bramkowym +8 (65-57) prowadzi w ligowej tabeli. Warto jednak wspomnieć, iż rozegrał on mecz więcej niż rywale.

Na pochwalę zasługuje także postawa krakowskiego zespołu, który mimo problemów kadrowych oraz finansowych zdecydował się na start w lidze. Szczególnym uznaniem należy obdarzyć zawodników, którzy mimo problemów mają chęć rywalizacji i dalszego zwiększania swoich sportowych umiejętności.

Następnym sprawdzianem „Sokoła” będzie środowy wyjazdowy mecz z tarnowskim zespołem PM MPEC Tarnów.

Sokół MOSiR Tuchów

Skip to content