Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Udany występ Filipa Wantucha

W dniu 30 maja 2021 r. w Gdyni odbył się Puchar Polski Juniorów Młodszych w Judo. W zawodach startowali zawodnicy z całej Polski oraz gościnnie Holendrzy.

Jan Dziga (66 kg) w pierwszym pojedynku przegrał walkę z Pawłem Plutą (Kraków), nie kwalifikując się do repasaży odpadł z turnieju.

Drugi zawodnik trenera Marka Srebro, Filip Wantuch (73 kg) w pierwszej walce wygrał przed czasem z Holendrem Van Stefanem.

W drugim pojedynku przegrał ze Stanisławem Drągiem (Warszawa) i zakwalifikował się do walk repasażowych. Kolejno wygrał trzy pojedynki przed czasem z Mateuszem Gromkiem (Krosno), z Patrykiem Czado (Poznań) i Darianem Heflikiem (Bytom).

W walce o brązowy medal przegrał z Bartłomiejem Szadejko (Gdańsk) i zajął 5 miejsce.

W wadze do 73 kg startowało 32 zawodników.

Warto dodać, że obaj zawodnicy Filip i Janek po dwóch rozegranych eliminacjach zakwalifikowali się do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii wagowej do 66 kg.  Zawody te odbędą się 24–26 czerwca 2021 r. w Łodzi.