Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Udany występ tuchowskich „Orlików”

Piłkarze MOSiR Tuchów (rocznik 2005-2006) 27.12.2015 r. w hali tarnowskiego TOSiR-u uczestniczyli w I Memoriale tragicznie zmarłego Sebastiana Hołdy w halowej piłce nożnej.

Organizatorem turnieju był macierzysty klub Sebastiana – Westovia Tarnów.

W zawodach uczestniczyło 10 zespołów, które zagrały w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, następnie dwie najlepsze drużyny z każdej grupy rozegrały mecze półfinałowe o finał, przegrani o III miejsce, a pozostałe drużyny zagrały o miejsca 9,7,5.

Tuchowscy zawodnicy wygrali w grupie wszystkie mecze: z Westovią 1:0, z LUKS Skrzyszów 2:0, z Wierzchosławicami 6:0 i Dunajcem Zbylitowska Góra również 6:0 zajmując pierwsze miejsce w gr. A (strzelając 15 bramek, przed Westovią Tarnów – stosunek bramek 6:1).

W gr. B z pierwszego miejsca awansowała Wolania Wola Rzędzińska przed Unią Tarnów.

Półfinał MOSiR – Unia Tarnów w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 0:0, w rzutach karnych 2:1. W drugim półfinale Westovia – Wolania również padł remis 0:0, w rzutach karnych 3:2 dla Westovii.

W finale Westovia zrewanżowała się za porażkę w grupie i pokonała drużynie MOSiR-u wygrywając 1:0.

Klasyfikacja końcowa:
1. Westovia Tarnów
2. MOSiR Tuchów
3. Unia Tarnów
4. Wolania Wola Rzędzińska
5. Westovia II
6. Wierzchosławice
7. Metal Tarnów
8. Westovia III
9. Dunajec Zbylitowska Góra
10. Westovia IV

Warto nadmienić, że tuchowski snajper Mikołaj Drogoś został królem strzelców turnieju – 8 bramek.

W drużynie MOSiR Tuchów, którą trenują Krzysztof Różycki, Marek Srebro i Paweł Jantoń wystąpili również: Jakub Różycki (3 bramki), Jakub Jantoń (2),Karol Jantoń(1), Kacper Grzywacz (1), Patryk Misztal, Piotr Bakuliński, Alan Zawrzykraj, Kacper Kępa, Aleksander Piotrowski, a między słupkami wlotu do bramki strzegli znakomicie dysponowani Szymon Wójcik i Kacper Żydowski.

Tuchowscy trenerzy dziękują licznie zgromadzonym rodzicom i krewnym wspaniale dopingującym naszych zawodników.

Skip to content