Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Uroczystość patriotyczna w Jodłówce Tuchowskiej

Dnia 18 września 2009 w Zespole Szkół w Jodłówce Tuchowskiej odbyła się prezentacja i podsumowanie projektu edukacyjnego o charakterze patriotycznym pod tytułem „Kto nie pamięta historii ten skazany jest na jej ponowne przeżycie”.

Realizacja tego projektu miała na celu przybliżenie uczniom wydarzeń z okresu II wojny światowej oraz przeżycie spotkania ze świadkami tamtych okrutnych dla naszego narodu czasów.
W ramach projektu uczniowie między innymi: opracowali oraz zaprezentowali na apelu szkolnym program słowno-muzyczny okraszony prezentacją multimedialną zawierającą archiwalne filmy okazujący tragizm tamtych lat i heroizm Polaków.
Młodzież wraz z nauczycielami wzięła udział w uroczystej „mszy Ostrzelanej” – upamiętniającej wydarzenia na Ratówkach w oddziale partyzantów. Uczniowie zorganizowali spotkanie z kombatantami, byłymi działaczami AK panem K. Leszkiewiczem i panem B. Bieniem, którzy opowiedzieli o swojej działalności konspiracyjnej.
Na terenie szkoły uczniowie przygotowali piękna wystawę na której znalazły się eksponaty wojenne wypożyczone od pana Romana Osiki oraz literatura, prasa, dokumenty z czasów okupacji.
Kulminacyjnym punktem realizowanego projektu było złożenie wiązanki kwiatów na grobie Marii Kotulskiej, kierowniczki szkoły zamordowanej z rąk hitlerowców.

Fotorelacja
Koordynatorzy projektu: Beata Mikosz-Osika i Katarzyna Osika.
Notkę i zdjęcia przygotowała Aleksandra Osika.

Skip to content