Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

V edycja PALS przeszła do historii

W kwietniu 2018 r. zakończyły się rozgrywki V edycji PALS. Te ciekawe, wywołujące wiele emocji oraz skupiające coraz większą rzeszę sympatyków spotkania, zorganizowane pod patronatem TKKF w Ciężkowicach już na stałe wtopiły się w „sportowy krajobraz” Pogórza Ciężkowickiego.

Pogórzańska Amatorska Liga Siatkówki Kobiet w opinii uczestników zmagań okazała się strzałem w dziesiątkę, pozwalającym rozwijać pasje i zainteresowania w sposób zorganizowany. W tym roku do zawodów przystąpiły drużyny reprezentujące 6 gmin powiatu tarnowskiego: UKS Lider Tuchów, LO Gromnik, UKS Jedynka Tarnów, MKS Ryglice, GAS Rozwój Szerzyny, TKKF Pogórze Ciężkowice. Rozgrywki prowadzone były od listopada 2017 r. Po pięciu miesiącach zmagań, rozegraniu 45 meczów wyłoniono zwycięzców i rozdano pamiątkowe nagrody. Na uwagę zasługuje coraz wyższy poziom sportowy oraz organizacyjny rozgrywek. Wiele spotkań stało na wysokim poziomie, dostarczając kibicom dużo emocji sportowych. Liga PALS stała się doskonałą forma integracji środowisk siatkarskich w regionie, gdzie młodsze siatkarki mogą uczyć się tej pięknej dyscypliny sportu od starszych koleżanek w bezpośredniej rywalizacji.

Zgodnie z formułą rozgrywek po rundzie zasadniczej wszystkie zespoły spotkały się na turnieju finałowym, w którym każda drużyna grała jeden set z przeciwniczkami; dodatkowo premiowany on był punktem doliczonym do wcześniejszego dorobku.

6 kwietnia 2018 r. w hali MOSiR w Tuchowie odbył się turniej finałowy zorganizowany po raz kolejny przez UKS Lider Tuchów we współpracy z MOSiR w Tuchowie. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonali: burmistrz Tuchowa — Adam Drogoś, który życzył zawodniczkom dużo emocji oraz sukcesów sportowych oraz Sławomir Wasiek — organizator turnieju, który przedstawił drużyny oraz omówił regulamin turnieju.

Już po rundzie zasadniczej wiadome było, że zwycięzcą V edycji PALS będzie zespół UKS Lider Tuchów, grając najrówniej zawodniczki z Tuchowa wypracowały sobie wystarczającą zaliczkę (5 pkt przewagi) pozwalającą bez stresu uczestniczyć w kończących zawodach. Zespół z Tuchowa uczestniczy od początku powstania PALS. W dotychczasowej rywalizacji liderki dwa razy stawały na 3 miejscu podium. Zwycięstwo w V edycji jest ich dużym sukcesem i z pewnością zmotywuje je do dalszej pracy. Receptą na sukces było połączenie młodości i doświadczenia podczas budowania drużyny oraz zaangażowanie podczas treningów i meczów siatkarskich (9 zawodniczek z szerokiej 16 osobowej kadry jest jeszcze w wieku kadetek co dobrze rokuje na przyszłość).

Reprezentacja UKS Lider:
Elżbieta Lebryk – Sterkowiec (c), Ewelina Starostka, Natalia Kita, Gabriela Różycka, Beata Bartkiewicz, Wiktoria Szczepańska, Sylwia Gogola, Anna Kozioł, Aleksandra Gwóźdź, Kinga Schabowska, Emilia Kalupa, Milena Kwiek, Patrycja Galas, Martina Duran, Martyna Stańczyk, Weronika Hajduk.
Trener zespołu: Sławomir Wasiek.

Po zawodach rywalizujące zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez: TKKF ciężkowice, UKS Lider Tuchów, MOSIR Tuchów.

Końcowa tabela ligi PALS
1. UKS Lider MOSIR Tuchów – 29 pkt
2. LO Gromnik – 25 pkt
3. UKS Jedynka Tarnów – 22 pkt
4. TKKF Pogórze Ciężkowice – 20 pkt
5. GAS Rozwój Szerzyny – 5 pkt
6. MKS Ryglice – 4 pkt

Zarząd UKS Lider Tuchów składa podziękowanie:
– drużynie UKS Lider, za sportową postawę oraz zaangażowanie podczas treningów i meczów siatkarskich
– CKZiU w Tuchowie za wsparcie działalności statutowej UKS Lider
– Gminie Tuchów, za wsparcie działalności statutowej UKS Lider
– MOSiR w Tuchowie, za wsparcie działalności sportowej, pomoc w organizacji turnieju finałowego
– Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, za wsparcie działalności statutowej
– partnerom i sympatykom za wsparcie działalności statutowej UKS Lider Tuchów
– kibicom, za doping sportowy podczas zawodów ligowych
– wolontariuszom, za pomoc w organizacji spotkań siatkarskich

Skip to content