Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

VI Drużynowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Tuchowa

11 lutego br. w Burzynie rozegrano VI Drużynowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Tuchowa. Podczas oficjalnego otwarcia turnieju burmistrz Tuchowa Adam Drogoś podkreślił z zadowoleniem rekordową liczbę uczestników – prawie 70 szachistów w 17 drużynach sołeckich – i życzył udanej rywalizacji. Rozegrał tez pierwszy pojedynek szachowy z najmłodszą zawodniczką – 8 letnią Gabrysią Smosną z Lubaszowej.

Po rozegraniu ponad 220 partii szachowych przebiegających w miłej i sportowej atmosferze, turniej wygrała drużyna PIOTRKOWICE SURDEL, która została mistrzem gminy Tuchów w 2017 roku. Różnice punktowe były minimalne, a rozstrzygnięcia nastąpiły w ostatniej rundzie. Mistrzami na poszczególnych szachownicach zostali: Artur Kępowicz (Piotrkowice), Kamil Kilian (Burzyn), Jan Pradel (Siedliska), Albert Surmacz (Tuchów Klasztor).

Najlepsze drużyny oraz szachiści zostali uhonorowaniu pucharami, statuetkami i medalami ufundowanymi przez burmistrza.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim sołtysom, przewodniczącym rad osiedlowych oraz kapitanom za obecność i ogromne zaangażowanie w zorganizowanie zespołów, gdyż mimo trudności spisali się na 6 z plusem. Sędziami zawodów byli: Czesław Markiewicz oraz Kinga Gąciarz-Wójcik z Tarnowa.

Serdeczne podziękowania dla sponsorów turnieju szachowego:
Adama Drogosia – burmistrza Tuchowa
Wacława Ropskiego – Wiejski Dom Kultury w Burzynie
Ewy Więcek – piekarnia w Tuchowie
Krzysztofa Jaśińskiego – fotorelacja turniejowa

Organizator: Roman Kawa

Skip to content