Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

VI Sanktuaryjny Festyn Rodzinny

Mszą św. w intencji rodzin odprawioną w niedzielę 11 czerwca 2017 r. o godz. 12.00 w bazylice mniejszej w Tuchowie rozpoczął się VI Sanktuaryjny Festyn Rodzinny.

Piękna i słoneczna pogoda sprzyjała rodzinnemu świętowaniu. Uczestnicy dopisali, nie tylko mieszkańcy Tuchowa, lecz również goście z sąsiednich miejscowości i przyjezdni. Przybyły całe rodziny, by miło spędzić niedzielne, słoneczne popołudnie.

Festyn poprowadzili Grażyna Karaś i Sebastian Madejczyk. Na scenie zaprezentował się zespół saksofonowy ze Szkoły Muzycznej I st. w Tuchowie oraz koncertowała Sanktuaryjna Orkiestra Dęta. Imprezie towarzyszyło wiele ciekawych atrakcji, konkursów i pokazów. Ogłoszono wyniki konkursu plastycznego pt. „Moja rodzina w ewangelizacji parafii”. Były też quizy dla dzieci i dorosłych, konkursy sportowe, sprawnościowe i chusta animacyjna, a dla ich uczestników nagrody. Bardzo bogaty był blok muzyczno-artystyczny. Wystąpili: grupa artystyczna „My Mesznianie” z Mesznej Opackiej, dzieci z Ochronki Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP Niepublicznego Przedszkola w Tuchowie, Niepublicznego Integracyjnego Przedszkola oraz Przedszkola Publicznego w Tuchowie. Wdzięcznie zatańczyły baletnice z Domu Kultury w Tuchowie. Z ogromną radością i wzruszeniem rodzice i dziadkowie oglądali na scenie małych artystów, prezentujących swoje talenty.
Program słowno-muzyczny zaprezentowała również młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie. Skocznie i radośnie koncertowali bracia klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Tuchowie.

Już tradycyjnie festynowi towarzyszył kiermasz zdrowej żywności przygotowany przez parafianki i nie tylko. Można było skosztować wspaniałych wypieków, pierogów, karkówki, żeberek, szaszłyków, kiełbasy z rożna, posmakować dobrych lodów. Nie zabrakło wiejskiego chleba ze smalcem i ogórkiem.

Dzieci do woli mogły korzystać z bajkowego placu zabaw, skosztować waty cukrowej i lodów. Również w tym roku nie zawiedli strażacy, którzy ochładzali kurtyną wodną, demonstrowali sprzęt strażacki oraz asekurowali śmiałków podczas wspinaczki na trzydziestometrową drabinę strażacką. Oczywiście na miejscu byli też policjanci, którzy otworzyli dla dzieci swój samochód policyjny, a zdjęcie za jego kierownicą w czapce policjanta – to dopiero było przeżycie dla dzieciaków. Nie lada atrakcją była także rodzinna przejażdżka bryczką.
Na zakończenie festynu rozlosowano nagrody oraz wystąpił zespół Enjoy.

VI Sanktuaryjny Festyn Rodzinny mógł się odbyć dzięki ogromnemu sercu i hojności licznych sponsorów oraz zaangażowaniu i pracy wielu osób. Organizatorzy dziękują wszystkim za wsparcie i wszelką pomoc.

Organizatorami festynu byli: Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej oraz Dom Kultury w Tuchowie.

Patronat nad tym wydarzeniem objęli: proboszcz i kustosz sanktuarium – o. Bogusław Augustowski, starosta powiatu tarnowskiego Roman Łucarz, burmistrz Tuchowa Adam Drogoś, poseł na Sejm RP Michał Wojtkiewicz.

Dochód z festynu został przeznaczony na renowację ołtarza Serca Pana Jezusa w sanktuarium.

Fotorelację z festynu przygotowali Krzysztof Jasiński oraz Krzysztof Świderski.

Dziękujemy!

Skip to content