Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

VII Turniej Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt

20 stycznia 2016 roku hala sportowa przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie była areną zmagań w piłce siatkowej dziewcząt ze szkół gimnazjalnych powiatu tarnowskiego. Celem turnieju było propagowanie piłki siatkowej oraz aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu.

Zaproszenie do wzięcia udziału w zawodach przyjęły drużyny z gimnazjów publicznych z: Tuchowa, Siedlisk, Burzyna, Szerzyn, Zalasowej oraz Rzepiennika Biskupiego. Dziewczęta grały systemem „każdy z każdym” do dwóch setów. Od początku zawodów ton rywalizacji nadawały dwa zespoły: uczennice z Tuchowa oraz Zalasowej, które wygrały wszystkie swoje spotkania, a bezpośrednia konfrontacja między nimi zakończyła się remisem. O zwycięstwie zadecydował bilans małych punktów, w którym drużyna z Zalasowej okazała się lepsza. Trzecie miejsce na podium zajął zespół z Szerzyn, kolejne z Siedlisk, Burzyna oraz Rzepiennika Biskupiego.

Po zawodach nastąpiła ceremonia wręczenia nagród. Najlepsze drużyny otrzymały puchary oraz medale.

UKS Lider Tuchów składa serdeczne podziękowania Starostwu Powiatowemu w Tarnowie oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie za pomoc w organizacji turnieju – ufundowanie nagród oraz poczęstunku dla sportowców oraz wolontariuszom za pomoc w organizacji turnieju.

Koordynatorem zawodów był Sławomir Wasiek.

Skip to content