Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

VOICE z Domu Kultury na XIII Międzynarodowej Spartakiadzie Młodzieży Niepełnosprawnej „Europa bez barier 2017”

24 maja w Urzędzie Wojewódzkim w Tarnowie odbyła się gala finałowa XIII Międzynarodowej Spartakiady Młodzieży Niepełnosprawnej „Europa bez barier”. Gospodarzem tego wydarzenia było Tarnowskie Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy.

Prowadząca przywitała przedstawicieli władz, sponsorów oraz zaproszonych gości. Byli obecni również: Ivan Škorupa – konsul generalny Republiki Słowacji w Krakowie, Maksym Muzyczko – wicekonsul Ambasady Ukrainy w Polsce, Jacek Hudyma – etatowy członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego, Jacek Łabno – wiceprezes Jednostki Ratownictwa Chemicznego Grupa Azoty S.A.

Przedmowę wygłosił Tomasz Stelmach – dyrektor Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie. Jak co roku zostały wręczone puchary, dyplomy oraz nagrody dla stowarzyszeń osób niepełnosprawnych zdobyte w zmaganiach sportowych i artystycznych. Zrobiono również pamiątkowe zdjęcie.

W części artystycznej można było zobaczyć występy muzyczne, wokalne oraz taneczne. Prezentowały się grupy prowadzone przez p. Pawła Potępę: VOICE z Domu Kultury w Tuchowie (grupa II), która przeniosła nas w bajkowy świat smerfów; VOUX z Ciężkowic, VOCE i SOKOLIKI z Dąbrowy Tarnowskiej oraz zespoły i grupy artystyczne z Tarnowa.

Po występach odbyła się wspólna zabawa osób niepełnosprawnych wraz z grupami tanecznymi, władzami i wszystkimi zgromadzonymi. Była to świetna okazja do integracji osób niepełnosprawnych z różnych państw przepełniona uśmiechem, pozytywnymi emocjami oraz ciepłą atmosferą.

fot. Maria Dudek

Skip to content