Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

„W remizie marzeń…” w Mesznej Opackiej

IV Bezpieczne Ferie z OSP Meszna Opacka trwały w dniach 14 – 18 stycznia 2019 roku. Kolejna edycja naszych zajęć odbywała się w oczekiwaniu na zwycięzcę w konkursie na hymn bezpiecznych ferii.

Tytuł ten zdobył Maciej Kita (lat 6) zdobywając serca jury i strażaków. Wszystkie teksty piosenek były wartościowe, zawierały wytyczne regulaminu konkursu oraz sprawiły nam strażakom niewymowną radość. Za pracę w jury konkursu serdecznie dziękujemy Krystynie Beściak, Elżbiecie Moździerz oraz Annie Argasińskiej. Bez Pań nie wiemy, jakbyśmy sobie poradzili z wybraniem tylko jednej piosenki.

Dziękujemy Maciejowi (lat 6), Natalce (lat 11), Zuzi ( lat 11), Sergiuszowi (lat 10) i Julce (lat 7) za piękne piosenki. W ubiegłym roku rozstrzygnęliśmy konkurs na pieczęć bezpiecznych ferii, który wygrała Patrycja Filar i już w tym roku mogliśmy pochwalić się własną pieczęcią.

Celem bezpiecznych ferii jest przekazywanie dzieciom dobrych zachowań, tworzenie zdrowych relacji, zachęcanie do czytania „Wędrówki Sówki Tuchówki”, pokazywanie jak aktywnie można spędzać czas. Celem również jest profilaktyka uzależnień od używek, internetu. Organizowaliśmy zajęcia pierwszej pomocy przedmedycznej, spotkania z ratownikiem WOPR, znanymi sportowcami z naszego terenu. Zadaniem priorytetowym jest upowszechnienie tenisa stołowego jako dyscypliny sportowej, którą zaraził nas Maciej Nalepka. Dyscypliny rozwijającej koordynację wzrokowo-ruchową, cierpliwość i wytrwałość. Naszym celem jest też pokazywanie dzieciom, że można przegrać, można stracić punkty, wypaść słabiej, ale to tylko powinno mobilizować do dalszej, uczciwej pracy nad sobą.

Podczas bezpiecznych ferii zawsze możemy liczyć na profesjonalną kadrę w postaci opiekunów, dobrze przygotowanych i przeszkolonych. W tym roku gorące podziękowania kierujemy do druhów Piotra Kity i Wiktora Nalepki oraz druhny Marty Damian, którzy byli z nami w każdy dzień i ofiarowali swój wolny czas, urlop, wiedzę, cierpliwość i doświadczenie. Dziękujemy druhnom Paulinie Sarad i Małgorzacie Orłów za opiekę nad dziećmi. Rodzicom za przygotowanie poczęstunku na bal i zabawę z najmłodszymi.

Zawsze też gościmy laureata nagrody Melaniusza. W tym roku tak się złożyło, że ani zaproszony przez nas sportowiec, ani laureatka nagrody Melaniusza nie mogli być z nami, dlatego podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu wycieczki. Odbyła się ona dzięki wsparciu finansowemu sponsorów oraz rodziców. Honorowy patronat nad bezpiecznymi feriami objął w tym roku właściciel Firmy Transportowej Bartłomiej Sarad.

W czwartek 17 stycznia 25 dzieci i 5 opiekunów wyruszyło na przygodę IV Bezpiecznych Ferii do Oficerskiej Strzelnicy Pneumatycznej w Jaśle oraz Muzeum Lizaka. To była wielka przygoda, dziękujemy paniom, które nas gościły za ciekawe zajęcia, „smaczne” warsztaty, „celne” szkolenie i uśmiech.

W piątek nadszedł czas podsumowań i dekoracji zwycięzców. Emocje sięgały zenitu, gdy kolejne dzieci wchodziły na podium przy dźwiękach fanfar. Uroczystość tą swoją obecnością uświetnili: dzieci i rodzice, zastępca burmistrza Tuchowa Wiktor Chrzanowski, Mieczysław Kras, Andrzej Witek, Łukasz Giemza, dyrektor PSP w Mesznej Opackiej Urszula Hajduga, Krystyna i Jerzy Jagiełło.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z IV Bezpiecznych Ferii z OSP Meszna Opacka. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy nam pomagali, a są to: Firma Transportowa Bartłomiej Sarad, Dom Kultury w Tuchowie, firma Rojar, firma Coala, Suchan materiały budowlane, Sklep Trójka – Janusz Grzenia, Sklep Spar w Tuchowie, Akademia Tenisa Stołowego – W.B.M. Krupa, Piekarnia Więcek, Dorota i Kazimierz Orłów, Agnieszka i Marek Cudek, Wioletta i Dariusz Zduń, Beata i Szczepan Kielawa, Małgorzata i Zygmunt Gut, Kazimiera Fura, Mariusz Damian, wypożyczenie sprzętu nagłaśniającego – DJ Robert Damian. Dziękujemy!

Organizatorzy
Zarząd OSP w Mesznej Opackiej

A oto zwycięski tekst piosenki:

„Przez te ferie bezpieczne”
I. Gdy ferie się zbliżają,
nie mogę jeść, nie mogę spać,
ciągle myślę tylko o tym,
jak z OSP spędzę czas.
Konkurencje i przygody,
w remizie marzeń będą dziś,
wojowanie i nagrody,
to dla dzieciaków super czas.

Ref. Przez te ferie bezpieczne, bezpieczne oszalałem,
piłkarzyki, zabawa i tenis, to jest toooo…
A strażacy swe serca, swe serca nam oddali,
Tak zabawić, zabawić się można tylko tam.

II. Gdy już ferie się zakończą,
znów nie będę jeść, nie będę spać,
ciągle myślę no i wracam,
do tych ferii cały czas.
Jedna moja myśl wystarczy,
i przypominam sobie już,
o tym czasie nie zapomnę,
i na ferie czekam znów.

Ref. Przez te ferie bezpieczne, bezpieczne oszalałem,
piłkarzyki, zabawa i tenis, to jest toooo…
A strażacy swe serca, swe serca nam oddali,

Autor: Maciej Kita

Skip to content