W szachy z PSR

12 grudnia br. w Domu Kultury w Burzynie został rozegrany „Turniej Szachowy o Puchar Prezesa Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju” w ramach VIII edycji Pogórzańskiej Drużynowej Ligi Szachowej. Był to jubileuszowy 50 turniej szachowy w okresie 2014-2021.

Patronatem honorowym i głównym sponsorem turnieju był prezes PSR Janusz Kowalski.

W zawodach wzięło udział 16 czteroosobowych drużyn z powiatu tarnowskiego. Niedzielny turniej wygrała drużyna Mafia Sycylijska z Tarnowa. W klasyfikacji seniorskiej podium uzupełniły również tarnowskie drużyny: Feniksy i Grupa Azoty.

Klasyfikację juniorską wygrał zespół Pogórze Tuchów, w którym kapitanem jest Lena Mróz z Buchcic. Drugie miejsce wywalczyły Zabójcze Pionki, a trzecie Nieobliczalni. Oba zespoły pochodzą z Pogórskiej Woli.

W klasyfikacji indywidualnej zostało nagrodzonych 20 najlepszych szachistów. Statuetki sfinansował dyrektor PSR Jarosław Makowiec. Zostały wręczone również puchary i medale w klasyfikacji generalnej PDLSz – 2021 r.

Mistrzem tegorocznej ósmej edycji została Mafia Sycylijska, przed Doliną Białą. Kapitanem tuchowskiej drużyny jest Władysław Sajdak. Trzecią lokatę zdobył Team Klima z Tarnowa.

Wśród juniorów najlepszą drużyną była Omega Rzuchowa, przed Pogórzem Tuchów i Kaną Tarnów.

Na zakończenie zawodów został rozegrany pojedynek szachowy pomiędzy Januszem Kowalskim – prezesem PSR, a Romanem Kawa – organizatorem PDLSz. Po znakomitej grze, sędzia Czesław Markiewicz orzekł remis.

Catering na turnieju został zrealizowany przez BISTRO Zabłędza „Smaczny kęs”. Warto nadmienić, że turnieje w lidze szachowej wspiera również FHU „Barbara’’ Sp. z o.o. z Turzy.

Organizatorzy dziękują sponsorom oraz szachistom za udział – do zobaczenia w styczniu 2022 r. w Radłowie, gdzie rozpocznie się IX edycja PDLSz

Informacje szczegółowe zostaną przedstawione w terminie późniejszym. Zapraszamy serdecznie drużyny szachowe z poszczególnych gmin naszego regionu do udziału w turniejach.