Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

W Tuchowie trwa plener malarski

Pod koniec lipca do Tuchowa przybyli malarze z całej Polski oraz z zagranicy, by wziąć udział w „Plenerze malarskim – sacrum natury i sacrum kultury”. W naszym mieście gościmy czternastu artystów, są to: Eugeniusz Molski z Nowego Wiśnicza, Iwona Bać z Boguchwały k/Rzeszowa, Lucja Radwan z Gols w Austrii, Maria Wiktoria Mostek z Rudnej Wielkiej k/Rzeszowa, Marta Wasilczyk z Lublina, Elżbieta i Lech Ledeccy z Częstochowy, Suren Vardanian z Armenii, Teresa i Lech. J. Biernaccy z Chrząstowic, Krystyna Rudzka-Przychoda z Lublina, Małgorzata Mizia z Krakowa, Michael Meyer z Cannes we Francji oraz Zbigniew Ważydrąg z Brzeska. Komisarzem pleneru jest Krystyna Baniowska Stąsiek z Tarnowa, mieszkająca również we Francji.
1 sierpnia w tuchowskim ratuszu malarze spotkali się z burmistrzem Tuchowa Adamem Drogosiem. Podczas spotkania zaprezentowali swoją twórczość, opowiedzieli o wrażeniach z dotychczasowego pobytu w Tuchowie oraz o trwających pracach twórczych.

Artyści w czasie 10 dni pleneru będą malować obrazy przedstawiające naturę i przyrodę, obiekty architektury, w tym zabytki oraz pejzaże kulturowe Tuchowa i Pogórza. Efekty ich pracy będzie można podziwiać na wernisażu, który zakończy plener.

Organizatorem pleneru jest Dom Kultury w Tuchowie.

Skip to content