Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Warto kibicować szczypiornistom

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów „szczypiorniaka” w niedzielę, 12 lutego o godzinie 11:00 do hali MOSiR w Tuchowie na mecz o mistrzostwo III Małopolskiej Ligi Seniorów w piłce ręcznej pomiędzy zespołami Sokół MOSiR Tuchów i KS Wanda Kraków.

Wyjazd w ostatnią niedzielę do Skawiny nie będzie najlepiej pamiętany przez zawodników Sokoła. Podopieczni trenera Moździerza w osłabionym składzie rozegrali mecz z miejscowym Piastem. Pierwsza połowa nie była najgorsza, przez pierwsze kilka minut gra oscylowała wokół remisu, potem gospodarze zdołali odskoczyć na kilka bramek. Kilka minut przed przerwą stratę Sokołowi udało się zniwelować do 2 oczek, jednak końcówka należała do Piasta, który do szatni schodził z przewagą 7 bramek (16:9). Po zmianie stron wyraźna stała się przewaga gospodarzy, którzy dorzucili jeszcze kilkanaście bramek, a mecz zakończył się rezultatem 37:16. Na taki wynik wpłynęła niezbyt dobra gra w ataku tuchowian, ciągły brak zgrania oraz nie najlepsza dyspozycja bramkarzy. Niemniej jednak ważną przyczyną takiego rezultatu był atut gospodarzy – własna hala wypełniona kibicami oraz doświadczeni zawodnicy, którzy dawniej występowali nawet w ekstraklasie.

Miejmy jednak nadzieję, że niedzielny mecz na własnej hali będzie zdecydowanie lepszy w wykonaniu Sokoła. Do tego mogliby się przyczynić kibice, których póki co na mecze piłkarzy ręcznych przychodzi jak na lekarstwo. Zawodnicy jednak zgodnie twierdzą – gdy gra się na własnej hali, przy licznie zgromadzonej widowni wszystko wychodzi, gra się łatwiej – dlatego też tym bardziej zapraszamy wszystkich na najbliższy, niedzielny, jak i na pozostałe mecze Sokoła, aby wspierać naszą drużynę.