Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Wędkowanie z okazji Dnia Dziecka

W pierwszą niedzielę czerwca jak co roku odbyły się na tuchowskich stawach spławikowe zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. „Zabawa z wędką” organizowana przez Koło PZW nr 12 od wielu lat cieszy się wśród dzieci niesłabnącym zainteresowaniem. Oprócz rywalizacji wśród dzieci starszych łowiących samodzielnie, były również i młodsze pociechy łowiące pod opieką rodziców i dziadków , co przysporzyło wiele radości i frajdy z zabawy nie tylko najmłodszym ,ale i ich opiekunom.


Kliknij, aby obejrzeć fotorelację (fot. Mariusz Bajor)

Zwycięzcy tegorocznej rywalizacji w kategorii łowiących samodzielnie:
1. Curyło Oliwier
2. Serwin Bartosz
3. Witalis Daniel

Oprócz nagród głównych każdy uczestnik zabawy z wędką otrzymał nagrody pocieszenia, dyplom uczestnictwa oraz pamiątkowy pucharek.
Część nagród zrealizowana została ze środków własnych Koła, dużego wsparcia udzielił nam Urząd Miejski w Tuchowie, Spółka Dorzecze Białej oraz inni sponsorzy: Bank PKO oddz. Tuchów, Mikulec Sp. z o.o , MBM Mazur, firma Coala oraz PZU oddz. Tuchów za co serdecznie wszystkim dziękujemy.

Łowiących wspierał i dopingował burmistrz Tuchowa Adam Drogoś , który przybył na stawy wraz z wiceburmistrzem Kazimierzem Kurczab oraz wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Jerzym Odrońcem.
Na zakończenie burmistrz osobiście wręczył nagrody zwycięzcom.

Jako organizatorów cieszy nas, iż dzieci i młodzież nadal są zainteresowane wędkarstwem jako formą spędzania wolnego czasu. Fakt, że nadal pojawiają się kolejne pokolenia młodzieży zdającej egzamin na kartę wędkarską utwierdza nas w przekonaniu, że nasze działania mające na celu propagowanie wędkarstwa wśród młodych przynoszą pożądane efekty.

Mariusz Bajor

Skip to content