Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Wędrówki z Tuchówką, część II

W sprzedaży dostępna jest już druga część „Wędrówek z Tuchówką”, której podtytuł brzmi: „Kto w tej książce wraz z sową jej szlakiem pobieży, o Tuchowie i gminie wiedzę swą poszerzy”. Premiera książki odbyła się w ubiegłą niedzielę o godz. 15:00 w tuchowskim domu kultury. Autorami książki są Elżbieta Moździerz oraz Józef Kozioł.

Jak sami autorzy podkreślają, nie jest to książeczka (jak pierwsza część) dla najmłodszych, ale adresowana jest do młodzieży a nawet osób dorosłych.

Sowa w poszukiwaniu śladów soli odwiedza wszystkie miejscowości naszej gminy – dowiadujemy się o genezie ich nazw, historii tych miejscowości, a także współczesnych czasach. Natomiast Tuchów jest przedstawiony z perspektywy obserwatora zmian zachodzących w 2011 roku. Cała książka (ponad 140 stron) napisana jest wierszem.

Uroczysta inauguracja drugiej części wędrówek tuchowskiej sowy urozmaicona była spektaklem „Genesis” – zrealizowanym przez Walny – Teatr w konwencji chińskiego teatru cieni.

Przeczytaj wywiad z Adamem Walnym – kliknij tutaj!

W książce znajdziemy opis wszystkich miejscowości naszej gminy, a także ilustracje wykonane przez młodych artystów z gminy Tuchów. Każdy z nich otrzymał w prezencie egzemplarz książki.
– Nadmienię, że wszystkie dialogi czy wspomnienia, które czytelnicy przeczytają, naprawdę się wydarzyły, choć wiadomo, że zostały zaadaptowane na potrzeby książki. – zaznacza autorka Elżbieta Moździerz.

Pierniczki sowy Tuchówki, ufundowane przez Elżbietę Moździerz,
specjalnie na tę okazję przygotowane przez cukiernię „Dana”.

Warto dodać, że dwie prace, czyli oryginał olejnego obrazu sowy Tuchówki, którego reprodukcja umieszczona jest na okładce, oraz oryginał akwareli „Elsowo” autorstwa Karola Dudka z Burzyna zostaną przekazane na aukcję charytatywną dla „Nadziei”, która co roku odbywa się w styczniu. Natomiast praca Renaty Głąb, zawiśnie w tuchowskim punkcie MSIT.

Patronat nad wydawnictwem objął Burmistrz Tuchowa, a wydawcą jest Dom Kultury w Tuchowie.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim autorom ilustracji.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

Skip to content