Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Wieczorek z okazji Dnia Matki w PSP Meszna Opacka

Małe jest piękne. Zawsze będę podkreślać ten fakt, że SP w Mesznej to wielka mała szkoła. W niecodzienny sposób nauczyciele i uczniowie zorganizowali tegoroczny Dzień Matki.

26 maja 2017 roku o godz. 18.00 zaproszone panie wkroczyły w mury szkoły i przeniosły się w wysublimowany świat poezji śpiewanej, rozkoszując się owocami, nastrojową muzyką i klimatem, który tworzyła wspaniała dekoracja z kwiatów, świec i kameralnych stolików posypanych płatkami róż. Każda z mam miała niezwykłą okazję na chwilę prawdziwego relaksu i wypoczynku. Nie było z nami dzieci fizycznie, ale przygotowały dla nas wzruszające prezentacje, które obejrzałyśmy podczas spotkania. Usłyszałyśmy za co kochają nas nasze dzieci, co lubią z nami robić, za co nas przepraszają. Dowiedziałyśmy się jak one nas widzą. Wśród zmieniających się slajdów rozpoznawałyśmy wykradzione z albumów – w dobrej wierze – nasze zdjęcia, które przepięknie dzieciaki wkomponowały w rozmaite układy i prezentacje.

Życzenia przeplatane były cudowną muzyką Dominiki i śpiewem Zuzanny zaproszonych specjalnie na tę okazję. Dziewczyny zaprezentowały nam utwory „Twarze”, „Twarze” Michał Bajor, „Koncert” Stare Dobre Małżeństwo oraz dwie wisienki na torcie „Muza, czyli kilka słów zaledwie” tekst Julian Tuwim muzyka Andrzej Jagoda oraz „Słońce się…” tekst Andrzej Torbus, muzyka Andrzej Jagoda.

Kilka wypowiedzi dzieci:
„Przepraszam, że nie zawsze ścielę łóżko”, „Chcę być taka, jak ty mamo”, „Przepraszam, że kłócę się z siostrami”, „Przepraszam, że czasem ci przeszkadzam”, „Lubię z mamą czytać książki, chodzić na spacery”, „ Moja mama gotuje pyszne obiady, jest piękna, miła i dobra”.

Muszę przyznać, że ta forma uczczenia święta mam bardzo mi się podobała. Byłam zaskoczona, jak zawsze zresztą, pomysłowością nauczycieli i dyrekcji szkoły, dziękuję za uroczy wieczór i relaks w Dniu Matki.

mama

Skip to content